Baník zahájil přípravu. I s novou kolumbijskou posilou

Sport
5. 1. 2015 11:37
Fotbalisté Baníku Ostrava.
Fotbalisté Baníku Ostrava.

Fotbalisté Ostravy v pondělí zahájili přípravu i s kolumbijským útočníkem Víctorem Zapatou. Dvacetiletý hráč, jenž prošel akademií Tottenhamu, by se po chorvatském záložníkovi Mateji Sivričovi měl stát druhou zimní posilou pátého celku podzimní části nejvyšší soutěže.

Zapata se na Bazalech neobjevil poprvé. Baník ho testoval už v letní přípravě, ale po zkoušce o něj ztratil zájem. "Již tenkrát nás zaujal svými silovými a střeleckými dispozicemi, nicméně tehdejší realizační tým se jej nakonec rozhodl neangažovat. Oproti tomu nový realizační tým vidí v tomto hráči velký potenciál, překážkou nebude ani jazyková bariéra," uvedl jeden z klubových manažerů David Balda pro oficiální web s tím, že Zapata v nejbližších dnech podepíše kontrakt do 30. června 2019.

Kolumbijský talent byl uvolněn z akademie Tottenhamu v létě 2013 a zatím marně shání stálé angažmá. Nedávno neuspěl na testech v Portsmouthu (4. liga) či Scunthorpe (3. liga).

Nový kouč Petr Frňka na úvodním srazu už musel oželet dvě podzimní opory. Slovenský záložník Ján Greguš v prosinci přestoupil do Jablonce a stoper Jan Baránek posílil Plzeň.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ