Matějovský mění Mladou Boleslav za <span>Reading</span>

7. 1. 2008 16:28
Marek Matějovský (v červeném)
Marek Matějovský (v červeném)

Marek Matějovský (v červeném)Fotbalový reprezentant Marek Matějovský přestoupil z Mladé Boleslavi do anglického Readingu, s nímž podepsal smlouvu na 3,5 roku.

Šestadvacetiletý záložník to oznámil na mimořádné tiskové konferenci v Praze ve společnosti funkcionářů středočeského klubu a hráčské agentury Sport Invest International, která přestup zprostředkovala.

Matějovského čeká první zkušenost v zahraničí, dosud působil pouze v českých klubech.

Jeho přestup se přetřásal už od léta, ale v prosinci se zájem zahraničních klubů výrazně zvýšil. Mluvilo se o zájmu bundesligových účastníků, ale nakonec mohl nejlépe splnit finanční podmínky Středočechů třináctý celek anglické ligy. Kluby přestupovou sumu nezveřejnily; britská média tvrdí, že se pohybuje kolem milionu liber, ovšem reálné odhady jsou vyšší.

Marek Matějovský

Datum a místo narození:

20. prosince 1981, Brandýs nad Labem
Výška a váha:

178 cm/70 kg
Pozice:

záložník

Klub:

Reading/Angl.
Kariéra:

Stará Boleslav (1986-91)

Brandýs nad Labem (1991-94)

Mladá Boleslav (1994-00)

Jablonec (2000-02)

Mladá Boleslav (2003-08)

Reading (od 2008)
Ligová bilance:

104 zápasů/7 gólů
Reprezentace:

A-tým - 6 zápasů/1 gól

tým do 20 let - 2 zápasy/2 góly

Za kolik? Částka se prý blíží 100 milionům korun  

Kluby přestupovou sumu nezveřejnily; britská média tvrdí, že se pohybuje kolem milionu liber, ovšem reálné odhady jsou vyšší, podle expertů se blíží sto milionům korun.

"Částku sdělovat nebudeme, ale odpovídá jménu a schopnostem českého reprezentanta. Navíc se skládá z několika částí včetně odehraných zápasů a sumy z předpokládaného dalšího prodeje," ujistil boleslavský generální ředitel Josef Dufek.

Matějovský se s činovníky rozloučil během tiskové konference na letišti. "Měl jsem dohodu s Mladou Boleslaví: všichni hráčští agenti měli stejnou možnost mě zastupovat - zajistit mi odpovídající zahraniční angažmá. S přestupem jsem spokojen, jdu do nejlepší ligy světa. Děkuji tímto dosavadnímu klubu i agentuře Sport Invest, která mě tímto začíná nyní zastupovat," řekl fotbalista těsně před tím, než nasedl s rodinou do letadla směr Londýn.

Tam to z Readingu nebude mít daleko, protože jde o jakési předměstí anglické metropole, což si mohl Matějovský vyzkoušet už během minulého týdne, kdy byl v novém působišti na zdravotních testech.

Kontrakt byl předjednán a Dudek v pondělí před televizními kamerami už jen podepsal smlouvu, která postup zpečetila.

Matějovský začínal s fotbalem ve Staré Boleslavi, přes Brandýs nad Labem se dostal ve třinácti letech do Mladé Boleslavi. Odtud odešel pouze jednou - v letech 2000 až 2002 hostoval v Jablonci. V domácí nejvyšší soutěži odehrál 104 zápasů a vstřelil sedm branek. V reprezentaci debutoval loni v únoru v Belgii, od té doby nasbíral sedm startů a také jeden gól, který vstřelil při říjnové kvalifikaci v Německu.

Foto: Robert Sedmík

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto, letoun F-15

V Perském zálivu se dnes zřítily dva letouny USA

Zahraničí
3. 4. 2026

Situace na frontě je pro Ukrajinu nejlepší za deset měsíců, řekl Zelenskyj

Zahraničí
3. 4. 2026

Kubánská vláda ohlásila rozsáhlou amnestii, opustit věznice má přes 2000 lidí

Zahraničí
3. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ