Blatter trvá na své nevinně: Transakce byla naprosto v pořádku

Sport
17. 12. 2015 19:04
Sepp Blatter.
Sepp Blatter.

Prezident Světové fotbalové federace FIFA Sepp Blatter osm hodin vypovídal před etickou komisí v kauze podezřelé platby dvou milionů švýcarských franků šéfovi UEFA Michelu Platinimu. Slyšení v Curychu pak opustil bez komentáře, už v průběhu dne ale v rozhovoru se švýcarským listem Weltwoche řekl, že transakce z roku 2011 byla v naprostém pořádku.

"Dohoda s Platinim prošla finanční komisí, výkonným výborem a kontrolními orgány. Prošlo to i kongresem. Vše bylo posvěcené," řekl listu Blatter. Peníze měly představovat odměnu za práci v roli jeho poradce v letech 1999 až 2002. O transakci ale neexistuje žádný doklad a oba funkcionáři tvrdí, že mezi sebou měli ústní dohodu.

Blatter má momentálně stejně jako Platini na 90 dní zastavenou činnost ve všech fotbalových aktivitách. Platini měl vypovídat v pátek, ale oznámil, že se nedostaví. Etická komise rozhodne, zda trest funkcionářů ještě zpřísní kvůli střetu zájmů, spekuluje se ale i o doživotní suspendaci, pokud by se jim prokázalo korupční jednání.

"Pan Blatter očekává rozhodnutí ve svůj prospěch, protože pro to hovoří důkazy," uvedl po čtvrtečním jednání v prohlášení Blatterův právník Richard Cullen. "Důkazy ukazují, že prezident Blatter jednal správně a neprovinil se proti etickému kodexu. Vyšetřování by mělo být uzavřeno a suspendace zrušena."

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/Ennio Leanza

Další čtení

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ