Bývalý fotbalista Ricksen podlehl ve 43 letech neléčitelné nemoci

Sport
18. 9. 2019 16:33
Bývalý fotbalista Ricksen podlehl ve 43 letech neléčitelné nemoci.
Bývalý fotbalista Ricksen podlehl ve 43 letech neléčitelné nemoci.

Bývalý nizozemský reprezentant Fernando Ricksen podlehl ve 43 letech amyotrofické laterální skleróze (ALS). S neléčitelnou nemocí bojoval někdejší fotbalista Glasgow Rangers či Zenitu Petrohrad šest let. Dnes o jeho úmrtí informovali představitelé skotského klubu.

Za Rangers hrál Ricksen šest sezon do roku 2006, mistrem se stal i v ruské lize a se Zenitem získal v roce 2008 také Pohár UEFA. Za národní tým bývalý pravý obránce či záložník nastoupil dvanáctkrát.

Skutečnost, že trpí degenerativním onemocněním nervového systému, prozradil v říjnu 2013 při rozhovoru v televizi. Založil poté nadaci na pomoc lidem trpícím rovněž ALS a například při benefičním zápase na stadionu Rangers v Ibroxu v roce 2015 se vybralo 320 tisíc liber.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

www.olympics.com/ioc/milano-cortina-2026

Vše o zimní olympiádě: Bude hodně netradiční. A maskotem je hranostaj

Sport
Aktualizováno: 30. 1. 2026 09:37
ilustrační foto

Lyžařské podmínky jsou ideální. Hory zasypal sníh a mráz pomáhá zasněžování

Sport
29. 1. 2026
ilustrační foto

Paralympionici dostanou za své medaile stejné peníze jako olympionici

Sport
29. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ