Další africké překvapení: <span>Kamerun podlehl</span> Gabonu

Sport
13. 1. 2010 19:14
Momentka z utkání Kamerun - Gabon.
Momentka z utkání Kamerun - Gabon.
Momentka z utkání Kamerun - Gabon.Africký fotbalový šampionát dál přináší překvapivé výsledky. Po hráčích Pobřeží slonoviny a Nigérie nezvládl vstup do turnaje ani další favorit Kamerun, který podlehl 0:1 Gabonu. O jediný gól se v 17. minutě postaral útočník anglického Hullu Daniel Cousin.

Kamerun patří k favoritům na celkové vítězství. Především zásluhou svého kanonýra Samuela Eto'a, který ještě před startem šampionátu prohlásil, že chce nastřílet minimálně deset branek a vytvořit rekord turnaje. Proti Gabonu se však útočník Interu Milán vůbec neprosadil a Kamerun si zkomplikoval boj o postup ze skupiny.

Kapitán Rigobert Song se tak ani nemohl radovat z rekordu šampionátu, který vytvořil startem na osmém africkém mistrovství, což se dosud nikomu nepodařilo. Poprvé se na Poháru národů představil jako devatenáctiletý v roce 1996 a od té doby nastoupil na turnaji k 34 zápasům. V letech 2000 a 2002 pomohl Kamerunu k titulu.

Foto: ČTK
Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Třaskavá bitva na Letné: Sparta útočí na první místo, Slavia hájí neporazitelnost

Sport
28. 8. 2026
Viktoria Plzeň - Crvena zvezda Bělehrad, odvetné utkání 4. předkola fotbalové Evropské ligy, 27. srpna 2026

Český fotbal slaví velký úspěch: V hlavní fázi evropských pohárů se představí čtyři kluby

Sport
28. 8. 2026
Jakub Menšík (vlevo) a Karolína Muchová, oba z České republiky, pózují s trofejí po vítězství nad Belindou Bencicovou ze Švýcarska a Flaviem Cobollim z Itálie ve finále smíšené čtyřhry na tenisovém turnaji US Open

Zlatá divoká karta! Menšík s Muchovou senzačně kralují mixu na US Open

Sport
27. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ