Dánský fanoušek se omluvil za napadení rozhodčího

Sport
4. 6. 2007 13:44
Sudí Herbert Fandel uhýbá před rozzuřeným fanouškem
Sudí Herbert Fandel uhýbá před rozzuřeným fanouškem

Sudí Herbert Fandel uhýbá před rozzuřeným fanouškemFotbalový výtržník, který v sobotu napadl rozhodčího a zavinil předčasné ukončení kvalifikačního utkání mezi Dánskem a Švédskem, se za své jednání omluvil. Jeho prosby o odpuštění přinesl švédský a dánský tisk. Třebaže v médiích jeho totožnost zůstává utajena, dánská policie potvrdila, že mezi lidmi kolují SMS zprávy s výtržníkovým jménem a adresou.

"Bylo to ode mne nepopsatelně hloupé. Chtěl bych se omluvit Dánsku, Švédsku i rozhodčímu za své nelidské chování," citoval devětadvacetiletého muže švédský list Aftonbladet. "Lidi v Dánsku mě nenávidí, jak to vzali Švédové, nevím. Samozřejmě mě ale mají za idiota," uvedl v dánském Ekstra Bladetu, který jeho totožnost naznačil iniciálou "R".

Fanoušek, který shodou okolností žije ve Švédsku, vtrhl na hřiště minutu před koncem a napadl hlavního rozhodčího Herberta Fandela. Pomstychtivou reakci v něm vyvolalo vyloučení domácího Christiana Poulsena a penalta, kterou rozhodčí proti Dánsku nařídil.

Fandel zápas bezodkladně za stavu 3:3 ukončil a fanoušek skončil ve vězení. V neděli jej soudce propustil, ale hrozí mu až 60 dní vězení. Dán policii při výslechu sdělil, že jednal pod vlivem alkoholu, protože vypil odhadem 15 až 20 piv a probral se prý až ve chvíli, kdy jej od sudího odstrkoval jeden z dánských hráčů. "Jsem neskutečně šťastný, že mě zastavil před tím, než se přihodilo něco ještě horšího," kál se fanoušek v dánském deníku B.T.

O osudu utkání musí rozhodnout disciplinární komise UEFA, ale všeobecně se očekává kontumace ve prospěch Švédska. Dánskému svazu navíc hrozí přísný trest.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ