Domácí Brazilci porazili i Mexiko, znovu se trefil Neymar

Sport
19. 6. 2013 23:18
Fotbalisté Brazílie.
Fotbalisté Brazílie.

Fotbalisté Brazílie se na domácím Poháru FIFA výrazně přiblížili k postupu do semifinále. "Kanárci" porazili ve Fortaleze Mexiko 2:0 díky gólu a asistenci hvězdného Neymara a naplno bodovali i ve druhém utkání ve skupině A. Mexičané naopak podruhé prohráli, a v případě, že Itálie bude bodovat s Japonskem, budou vyřazeni.

Svěřenci trenéra Luize Felipe Scolariho sice nedominovali jako v úvodním duelu s Japonskem (3:0), ale i tak si na na stadionu Castelao připsali tři body a soupeři vrátili porážku 1:2 z finále loňského olympijského turnaje v Londýně.

Fotbalový Pohár FIFA:

Skupina A:
Fortaleza: Brazílie - Mexiko 2:0 (1:0)
Branky: 9. Neymar, 90.+3 Jo. Rozhodčí: Webb (Angl.). Diváci: 64.000.


Sestavy:
Brazílie: J. César - D. Alves, T. Silva, D. Luiz, Marcelo - L. Gustavo - Paulinho, Oscar (62. Hernanes) - Hulk (78. Lucas), Neymar - Fred (82. Jo). Trenér: Scolari.
Mexiko: Corona - Mier, Rodríguez, Moreno, Torres (70. Barrera) - Flores (58. Herrera), Salcido, Torrado (88. Jiménez), Guardado - Dos Santos - Hernández. Trenér: De la Torre.

Brazílie začala velkým náporem a v už deváté minutě se ujala vedení. Mexická obrana odrazila míč jen k volnému Neymarovi a hvězdná posila Barcelony zakončila dalším ukázkovým volejem k tyči. Jednadvacetiletý útočník tak připomněl svůj parádní úvodní zásah do sítě Japonska. Domácí mohli brzy vést o dvě branky, ale gólman Corona chytrý lob Alvese na poslední chvíli vytáhl. Mexičané poté hru vyrovnali a místy favorita přehrávali, ale vyloženou šanci si vypracovat nedokázali.

Krátce po změně stran měli Brazilci dvě slibné příležitosti, ale Hulk po Neymarově narážečce zblízka minul a podobně si počínal také autor první branky. Bývalý útočník Santosu, za kterého Barcelona zaplatila 57 milionů eur, byl nejnebezpečnějším domácím hráčem. V 65. minutě jeho skrytou střelu k tyči musel s problémy vyrážet Corona.

Mexičané v závěru ožili a především díky aktivnímu Dos Santosovi Brazílii mírně zatlačili na její polovinu, ale z náporu opět nic nevytěžili. Tým ve žlutomodrých dresech naopak v nastavení přidal definitivní pojistku. Neymar si v pokutovém území pohrál se dvěma obránci a naservíroval míč střídajícímu Joovi, jenž se bezpečně trefil do prázdné branky. Útočník Mineira jako náhradník skóroval ve třetí minutě nastaveného času i proti Japonsku.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/Andre Penner

Další čtení

Hokejisté vstoupili do MS výhrou nad Švýcary 5:4 v prodloužení, rozhodl Červenka

Sport
9. 5. 2025
ilustrační foto

OH 2028 v Los Angeles chystají zahájení a závěr na dvou stadionech

Sport
8. 5. 2025
Odlet české hokejové reprezentace na mistrovství světa do Dánska, 6. května 2025, Praha. Na snímku je David Pastrňák.

Pastrňák: Cítím se o hodně líp než loni, zase musíme tahat za jeden provaz

Sport
6. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ