Drsný krajský přebor. Fotbalistu vyslýchá kvůli faulu policie

Sport
10. 4. 2012 13:58
Fotbal (ilustrační foto).
Fotbal (ilustrační foto).

Policie se zabývá faulem fotbalisty SK Loštice Jana Mikeše z krajského přeboru. Prošetřuje, zda se nedopustil trestného činu, když při utkání se Sokolem Ústí zlomil faulem nohu protihráči Petru Černotskému. Informovala o tom přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

K incidentu došlo v 53. minutě nedělního duelu. "Podezřelý osmadvacetiletý hráč Loštic se pokoušel odkopnout míč a přitom kopnul o tři roky staršího protihráče do nohy a způsobil mu otevřenou zlomeninu bérce," uvedla policejní mluvčí. Mikeš za to dostal od rozhodčího červenou kartu, zraněný Černotský musel být převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci, kde se podrobil operaci. Ústí zápas vyhrálo 3:0.

Podle vedoucího loštického celku Bohumila Zatloukala šlo o nešťastnou náhodu. "Čtyřicet let dělám fotbal, ale tohle jsem ještě nezažil. Foukal silný vítr, tak jsme hráčům říkali, ať se s tím nemažou a raději to vzadu odkopávají. A pak se stane tohle. Černotský byl při zpracování strašně rychlý a Honza Mikeš ho trefil na stojnou nohu vší silou. Nechtěl ho úmyslně zranit, není to člověk, který by chtěl někomu ublížit. Byla to bohužel nešťastná náhoda," řekl Přerovskému deníku Zatloukal.

V roce 2008 rozhodl Ústavní soud, že sportovci v Česku mohou čelit trestnímu stíhání pro ublížení na zdraví a dostat se před soud. Tehdy byl odsouzen Jiří Beneš z východočeské Hoříněvsi, jenž v regionální soutěži na Královéhradecku při nepřiměřeně razantním obranném zákroku způsobil tříštivou zlomeninu lýtka a přetrhl vaz v kotníku Milanu Šimkovi z TJ Sokol Třebeš. Musel mu zaplatit bolestné 130 tisíc korun.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Fanoušci brněnské Komety - ilustrační foto

Opilý fanoušek Komety napadl trenéra Sparty. Nepřijatelné, říkají Pražáci

Sport
15. 9. 2025

Americký sprinter Knighton dostal čtyřletý trest za doping

Sport
12. 9. 2025
Přípravné fotbalové utkání: Česko - Saúdská Arábie, 1:1

Česko zklamalo! S outsiderem jen remíza a pískot z tribun

Sport
9. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ