Čech se trofejí nerozloučil. Chelsea nedala Arsenalu ve finále šanci

Obnovit

• 90+3

To je z dnešního finálového večera z Baku všechno, děkujeme za pozornost.

• 90+3

Konec zápasu. Chelsea je vítězem Evropské ligy pro ročník 2018/19! Ve druhém poločase naplno zazářil Eden Hazard, který byl u všeho podstatného a navíc dvě branky sám dal. Petr Čech odchytal poslední zápas své kariéry, loučí se tak finálovou porážkou. Chelsea - Arsenal 4:1.

• 90+2

Lavička Chelsea už se objímá, v podstatě se jen čeká na závěrečný hvizd.

• 90+1

Arsenal se ještě snaží alespoň zkorigovat skóre, trofej už je ale najisto ztracená. A s ní i účast v dalším ročníku Ligy mistrů.

• 90

Rozhodčí přidá ještě tři minuty nad rámec základní hrací doby.

• 89

A Belgičan bude rovnou vystřídán, na závěr střetnutí uvolní své místo Zappacostovi. Dost možná jsme viděli poslední vteřiny Edena Hazarda v modrém dresu, čile se spekuluje o jeho letním odchodu.

• 88

Na trávníku zůstal ležet s bolestivou grimasou Hazard.

• 87

Chelsea je v posledních minutách dost pasivní, s vědomím třígólového náskoku ji ale dopředu nic nežene.

• 86

Lacazette nevyslal marný pokus, ale ke smůle Kanonýrů přestřelil.

• 85

Standardní situace pro Arsenal, to je dobrá střelecká pozice.

• 84

Další tutovka Arsenalu! Po svižné kombinaci zakončoval Willock na zadní tyč, těsně ale minul.

• 82

Pěkný signál po rohovém kopu, po kterém se sám před Arrizabalagou ocitl Lacazette, španělský brankář se ale vyznamenal.

• 81

Spíš to vypadá, že Chelsea co nevidět přidá pátou branku. Azpilicueta teď jen těsně minul levou tyč.

• 80

Arsenal se nemůže dostat k žádnému souvislému tlaku a už to nevypadá, že by byl schopen s výsledkem něco udělat.

• 79

Čech si připsal parádní reflexivní zákrok proti Willianově tutovce!

• 77

V červeném dresu se do hry dostal mladíček Willock, který nahradil Özila. Německý záložník odešel z trávníku hlemýždím krokem, zřejmě podobně jako trenér František Straka během včerejšího utkání Karviné s Jihlavou úplně netuší, jaký je přesný stav.

• 76

Trenér Sarri podruhé střídá, ze hry stáhl Kovačiče, kterého nahradil Barkley.

• 75

Belgičan hraje ve druhém poločase výtečně, hattrick mu teď překazil dobrým zákrokem Čech.

• 73

Obrana Arsenalu ve druhé půli vůbec nefunguje, především Eden Hazard je pro ně po změně stran neřešitelnou hrozbou.

• 72

GÓL! Hazard si krásně vyměnil míč s Giroudem a pohodlně zakončil mimo dosah padajícího Čecha. Chelsea - Arsenal 4:1.

Autor: mor , ČTK