Krátce po mistrovství se tak Ceesay stěhoval se svým agentem do Švýcarska, kde zkusil štěstí v Grasshoppers Curych. Jenže měl problémy s pracovním povolením, a navíc přišlo vážné zranění. "To ho vyřadilo z profesionálního fotbalu na téměř rok a půl.
Bylo to v době, kdy měl velmi dobře rozběhnutou kariéru, hrál v národním týmu Gambie do 20 let a chystal se prosadit v Evropě. Jenže zranění bylo proti," řekl Rejas-Tresch.
ČTĚTE TAKÉ: Řepka a další sparťanští kandidáti ledové facky
Zázrak? Ani náhodou. Bídná Sparta vypadla se Žilinou
Zdravotní neduhy však zažehnal a přes belgické Westerlo se dostal do Žiliny, kde mohl konečně uplatnit svůj ofenzivní talent. "Ve Westerlo využívali jeho výšku, aby vybojovával míče pro své spoluhráče. On však chtěl útočit a střílet branky. Proto jsme pro něj hledali tým vyznávající technický fotbal. V Žilině se cítí dobře, miluje hravý fotbal, ne ten bojovný," popsal agent.
Většina afrických fotbalistů pochází z chudých poměrů. To však prý není Ceesayův případ. "Je jednou z výjimek. Má normální vzdělání a jeho o osmnáct let starší bratr je druhým nejvlivnějším diplomatem Gambie, kterou zastupuje u Evropské unie," dodal Rejas-Tresch.
Ceesay je vyznáním muslim, a jelikož od 10. srpna do 8. září probíhá muslimský svátek ramadán, musel i před odvetou se Spartou dodržovat od úsvitu do západu slunce přísný půst. Se spoluhráči se tak nemohl společně naobědvat a do utkání nastupoval hladový. Jíst mohl až po něm. "Pro mě to ale není problém. Jsem už na to zvyklý," řekl Ceesay slovenským novinářům.
Foto: ČTK