Den a půl chybí do úvodního hvizdu letošního finále Ligy mistrů. Inter Milán i Bayern Mnichov mají před sebou závěrečný zápas sezony. Italský tým vedený prostořekým stratégem José Mourinhem věří v úspěch. Třetí trofej v tomto roce. I proto se jeho hráči zdráhají bavit o možné taktice. Mourinho řeší trochu jiné problémy. Bojí se islandské sopky a neví si rady s vlastní budoucností.
Podle brankářské jedničky Interu Julio Césara má Mourinho tajný plán. Jaký? Zatím je zahalen tajemstvím.
ČTĚTE TAKÉ: Duel žáka s učitelem. Předčí Mourinho zkušeného van Gaala?
"Mourinho pracuje systematicky. Je precizní, bere to hodně vážně. On sám straší soupeře. Taktika na Bayern je zatím tajemství. Lidé se budou muset podívat v sobotu na zápas," uvedl brazilský brankář.
Portugalec Mourinho hodlá ukončit pětačtyřicetileté čekání milánského klubu na vítězství v nejprestižnější evropské klubové soutěži. 47letý trenér se do historie Champions League nesmazatelně zapsal před šesti lety, kdy se ze zisku trofeje radoval s Portem. Jako manažerovi Chelsea se mu už triumf zopakovat nepodařilo.
Také útočník Samuel Eto'o se na zítřejší bitvu těší. "Tohle finále pro nás musí být jako sen. Vím, že fanoušci Interu na tento moment čekali celý život. Potřebujeme k zápasu zaujmout správný přístup. Už jsem hrál dvě finále, ale obě proti anglickým týmům. Tohle je jiný příběh," vzpomněl Eto'o na zápasy proti Arsenalu a Manchesteru United, které odehrál v dresu Barcelony. Obě klání pro něj měla vítěznou příchuť.
Islandská sopka? Gudjohnsen
Zatímco hráči se na finále nesmírně těší, pro José Mourinha to může být poslední zápas na lavičce Interu Milán. Vedeni italského klubu je s ním spokojeno, vždyť se řadí k nejúspěšnějším trenérům v historii klubu.
Sám Mourinho ale neví, co s ním bude. Potýká se s nedostatkem motivace, rád by koučoval španělský Real Madrid. Několikrát už to veřejně přiznal, zároveň ale jakékoliv jednání s Realem popřel.
"Není pravda, že jsem se s Realem už dohodl. Po finále si vezmu tři dny volno a popřemýšlím nad budoucností," prohlásil bývalý trenér Porta a Chelsea.
"V Interu dělají všechno pro to, abych byl šťastný. Je tu spíš problém s osobním uspokojením a získáním respektu ve fotbalovém světě, se kterým jsem měl v posledních letech problémy," pokračoval úspěšný kouč.
Zatímco z Bayernu Mnichov strach nemá, potýká se s obavami z islandské sopky Eyjafjallajökull, jejíž popel komplikuje leteckou dopravu nad Evropou. Mourinho se s komplikovaným názvem nepáral a pojmenoval ji Gudjohnsen po zřejmě nejznámějším islandském fotbalistovi Eidurovi, kterého trénoval v Chelsea.
"Neznám její jméno, je pro mě příliš složité, tak jí říkám Gudjohnsen," prohlásil sedmačtyřicetiletý Mourinho. "Takže mám strach z Gudjohnsena. Chtěl bych totiž letět až v pátek, ale možná budeme muset vyrazit už ve středu," dodal Mourinho pro agenturu Reuters.
Foto: ČTK