FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Pernica, R. Hubník (C), Limberský – Hořava, Hrošovský – J. Kopic, D. Kolář, J. Kovařík – Krmenčík.
    Náhradníci: A. Hruška – Hejda, Ma. Zeman, M. Havel, Al. Čermák, Jakub Řezníček, Ekpai.

CSKA Moskva: Akinfejev (C) – Becao, N. Černov, Nababkin – Mário Fernandes, Vlašić, Obljakov, Dzagojev, Jefremov – Bijol, Čalov.
    Náhradníci: Kyrnac – Sigurdsson, Nišimura, Ščennikov, Gorďušenko, Žamaletdinov, I. Achmetov.

Rozhodčí: Bastien – Zakrani, Haquette (vš. Francie).

• Stadionem ve Štruncových sadech zní líbezné tóny hymny Ligy mistrů.

Dámy a pánové, Champions League se po pěti letech vrací do České republiky, opět je to do Plzně! Pojďme si duel společně užít.

• 01

Utkání právě začalo. Fotbalisté CSKA budou mít úvodní výkop zápasu.

• 01

Dzagojev se hned v úvodní minutě dostal ke střele v pokutovém území. Jeho pokus byl ale sražený domácí obranou a míč se dokutálel mimo nebezpečí Kozáčika.

• 04

Akinfejev musel řešit první rychlý výpad Plzně. S vypětím všech sil i s trochou pomoci vlastní obrany dostal míč do rukavic.

• 10

Obrovská příležitost Západočechů. Krmenčík dostal kolmici dovnitř pokutového území a jen včasný výběh Akinfejeva mu znemožnil gólové zakončení. Míč spadl těsně vedle tyčky.

• 22:53

Oba týmy se tedy rozešly smírně. Asi je zapotřebí podotknout, že zaslouženě. První poločas patřil Plzni, jenomže CSKA se nevzdalo a nastaroval ho brzký gól zkraje druhé půle. Hosté se poté tlačili za vyrovnáním, které nakonec i přes dvě neuznané branky přišlo, když v nastavení proměnil pokutový kopl Vlašič. V oříštím kole zavítá Plzeň do Říma a Moskva se doma utká s obhájcem trofeje z Realu.

• 25

Hra se před oběma brankami uklidnila. Plzeň zkouší hrozit ze strany. Akinfejev ale všechny centry chytá. Ani Kozáčik na druhé straně moc nezavadil o práci.

• 28

Mírnou územní převahu má Plzeň, která zahrozila hlafvolejem Limberského, míč o metr minul spojnici břevna a tyče Akinfejevovy brány.

• 29

GÓÓÓL! Plzeň se ujímá vedení. Po faulu na Krmenčika zahrávali domácí standardní situaci, kterou rozehráli centrem do strany, až se od hlaviček dostal míč na kopačku MICHAELA KRMENČÍKA, který z bezprostřední blízkosti překonal Akinfejeva. Jednalo se zcela určitě o nacvičený signál Západočechů.

• 34

Po dlouhé době si míč osahal i gólman Plzně Kozáčik, který musel k zemi, aby zabránil Dzagojevovi ve skórování.

• 41

GÓÓÓL! Tak tohle je večer MICHAELA KRMENČÍKA. Plzeňský útočník se trefil nádherně z voleje na značce pokutového kopu a Viktorie vede už 2:0. Skvělý start českého mistra do letošního ročníku Ligy mistrů.

• 45

První poločas skončil.

• 45
  • 45

Plzeň přežila nástup CSKA Moskva a v poslední čtvrthodině dvakrát udeřila zásluhou Michaela Krmenčíka. Západočechům se nyní zlatě vyplácí, že ho nepustili do Bordeaux a že zůstal ve Štruncových sadech. Nyní se dvakrát trefil do sítě ruského celku a český mistr vede 2:0 po poločase.

• 46

Druhý poločas začal.

• 49

GÓÓÓL! CSKA vstupuje do druhého poločasu, jak nejlépe může. Na centr ze strany si naběhl FJODOR ČALOV, který nohou usměrnil míč k tyči. Marně ho stíhal plzeňský kapitán Roman Hubník, který ruského útočníka neuhlídal. Hosté jsou zpět ve hře a to nečekaně brzy.

• 51

Kolář mohl vrátit domácím dvoubrankové vedení zpět. Z pokutového území ale poslal míč trestuhodně někam do tribun.

• 55

Rusové začínají zlobit čím dál víc. Za obranou domácích zůstal volný Dzagojev, který se pokusil o přelobování Kozáčika. Naštěstí pro domácí rozhodčí zvedl praporek na znamení ofsajdu.

• 58

Jestli měl Krmenčík málo práce  prvním poločase, tak teď se rozhodně nenudí. Neustále musí likvidovat jednu nebezpečnou akci hostů za druhou.

Autor: - red -