Řepka už není kapitánem, v základní sestavě se ale udržel

27. 7. 2011 17:55
Řepka už není kapitánem Sparty.
Řepka už není kapitánem Sparty.

S Tomášem Řepkou v základní sestavě a novým kapitánem Markem Matějovským vyrukují sparťanští fotbalisté ve čtvrtečním utkání třetího předkola Evropské ligy proti FK Sarajevo. Na předzápasové tiskové konferenci to oznámil hlavní trenér letenského klubu Jozef Chovanec.

Pro nasazení Řepky na úkor jednoho ze dvou konkurentů na stoperský post prý rozhodla aktuální forma a také zkušenost z těžkých zápasů.

Během letní přípravy se dlouho diskutovalo o tom, zda Řepka neopustí Letnou či zda nebude jen vysedávat mezi náhradníky. Den před vstupem do soutěžních zápasů se však zdá, že minimálně na počátku podzimu bude řídit letenskou obranu znovu zkušený internacionál. "O jeho nasazení rozhodla zkušenost i aktuální výkonnost, ale tak to bylo u nás vždy," prohlásil Chovanec.

Současně oznámil, že Řepka už nebude nastupovat s kapitánskou páskou. "Po dohodě s představenstvem jsem rozhodli, že kapitánem bude Matějovský. Už v minulosti dokazoval, že je osobnost," vysvětlil Chovanec. Současně doplnil, že jeho asistenty budou Jaromír Blažek a Erich Brabec.

Autor: ČTK Foto: Robert Sedmík

Další čtení

ilustrační foto

Před pěti lety otrávili Bečvu. Podle rybářů není stále v kondici, nikoho nepotrestali

Domácí
18. 9. 2025
ilustrační foto

Slovenská chce politikům příští rok snížit platy. V Česku naopak porostou

Zahraničí
18. 9. 2025
ilustrační foto

Degustátoři v Olomouci ochutnali 300 pálenek. Někdo je polyká, někdo plive

Kultura
Aktualizováno: 18. 9. 2025 12:59

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ