Rommedahl: Arsenal nemá psychicky odolné hráče
06.08.2007 15:16
Hráči soupeře pražské Sparty v 3. předkole fotbalové Ligy mistrů Arsenalu jsou prý sice technicky dobře vybavení, ale malí, psychicky málo odolní a slabí v osobních soubojích. Myslí si to dánský útočník Dennis Rommedahl i přesto, že jeho Ajax Amsterodam v sobotní přípravě s Arsenalem prohrál 0:1. Podle Rommedahla má Arsenal příliš mladý tým, který nebude moci konkurovat předním anglickým celkům.
"Hráči Arsenalu jsou malí, sice dobře technicky vybavení, ale lehce se dají pokopat," citoval sedmašedesátinásobného dánského reprezentanta server tribalfootball.com. "Jsou silnější a větší týmy také technicky vybavené, ale lepší psychicky. Tato mužstva nad Arsenalem vyhrají," dodal Rommedahl.
Dánský křídelní hráč zná Arsenal díky svému tříletému působení v Premier League v dresu Charltonu. "Mají mnoho mladých hráčů. Myslím si, že to pro ně bude hodně náročná sezona. V lize skončí až za třemi nejlepšími týmy a v Evropě to budou mít ještě těžší," uvedl Rommedahl. Ten by si mohl zahrát proti dalšímu pražskému klubu Slavii, která se utká s Ajaxem v případě postupu přes Žilinu do 3. předkola Ligy mistrů.
Trenér Arsenalu Arséne Wenger však svým fotbalistům věří. "Máme mladý tým. Proto také očekávám, že letos budou moji hráči lepší než minulý rok," uvedl na adresu svých svěřenců, kteří za sebou mají další rok zkušeností. Mezi ně patří i český reprezentační kapitán Tomáš Rosický.
Sparta se s Arsenalem utká o postup do základní části Ligy mistrů pravděpodobně 15. a 28. srpna.
Foto: ČTK/AP
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.