Rusko proti Ukrajině? Nemožné, kluby na sebe nenarazí

17. 7. 2014 16:48
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Ruské fotbalové kluby nebudou hrát v evropských pohárových soutěžích proti týmům z Ukrajiny a izraelské kluby musejí své domácí zápasy sehrát v jiných zemích. Rozhodla o tom ve čtvrtek krizová komise UEFA po vyhodnocení bezpečnostní situace v těchto zemích.

V Izraeli si současný konflikt vyžádal už více než 230 obětí a čtveřice klubů se bude muset v Lize mistrů a Evropské lize obejít bez domácího prostředí. Totéž platí pro ukrajinské kluby z měst postižených boji se separatisty. Šachtar Doněck, Metalist Charkov a Zarja Luhansk se pro pohárové zápasy přesunou do jiných měst.

UEFA schválila, že se může hrát v Kyjevě, Dněpropetrovsku, Lvově a Oděse. Zároveň vyhověla žádosti ruského a ukrajinského fotbalového svazu, aby jejich týmy nebyly losovány proti sobě. Důvodem jsou obavy, že by vzhledem k napjaté situaci mezi oběma zeměmi mohly vzájemné zápasy vyústit ve výtržnosti.

Autor: ČTK Foto: ČTK/ITAR-TASS/Fadeichev Sergei

Další čtení

ilustrační foto, letoun F-15

V Perském zálivu se zřítily dva letouny USA

Zahraničí
Aktualizováno: 4. 4. 2026 00:24

Situace na frontě je pro Ukrajinu nejlepší za deset měsíců, řekl Zelenskyj

Zahraničí
3. 4. 2026

Kubánská vláda ohlásila rozsáhlou amnestii, opustit věznice má přes 2000 lidí

Zahraničí
3. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ