"Šílený" Gattuso dostal od UEFA trest na čtyři zápasy

21. 2. 2011 18:29
Gattuso si čtyři zápasy nezahraje v evropských pohárech.
Gattuso si čtyři zápasy nezahraje v evropských pohárech.

Záložník AC Milán Gennaro Gattuso dostal od disciplinární komise UEFA za úder hlavou do obličeje asistenta trenéra Tottenhamu zákaz startu ve čtyřech utkáních v evropských pohárech.

Odvetu osmifinále Ligy mistrů s anglickým klubem 9. března v Londýně zmešká fotbalový mistr světa z roku 2006 na základě jednozápasového trestu za tři žluté karty. Pak se Gattusovi začne počítat čtyřzápasový distanc, který mu byl udělen dnes za "hrubé nesportovní chování".

Gattuso po domácí porážce 0:1 s Tottenhamem udeřil hlavou do tváře Joea Jordana, s nímž měl už během utkání ostrou výměnu názorů. Později se omluvil s tím, že ztratil nervy, a uvedl, že přijme jakýkoli trest.

Třiatřicetiletý hráč, jenž vedl v zápas AC jako kapitán, se může do tří dnů proti rozhodnutí disciplinární komise odvolat.

S devětapadesátiletým Jordanem, který v minulosti za milánský velkoklub hrál, se u postranní čáry pustili do křížku už v průběhu utkání, kdy Gattuso chytil kouče hrubě pod krkem. Po závěrečném hvizdu mu dokonce uštědřil "hlavičku", což vyvolalo velkou strkanici mezi oběma tábory.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Slovenský prezident a ministr obrany nastoupili na výcvik armádních záloh

Zahraničí
10. 7. 2025

Hradec Králové kvůli počasí odložil sobotní dronovou show, má být největší v ČR

Domácí
11. 7. 2025

Decroix zvažuje, že by stát mohl přijímat darem i majetek nejasného původu

Domácí
11. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ