Slavii zachránila penalta. Remízu s Kyjevem trefil Hušbauer

07.08.2018 19:15

On-line

• 17:39

Příjemný nedělní večer z pražského Edenu. Kvalifikace o Ligu mistrů dospěla již do třetího předkola a to znamená, že do hry vstoupí i český vicemistr SK Slavia Praha, který se pokusí zabojovat v nemistrovské části o milionářskou soutěž. Protivníkem českého celku bude ukrajinský klub Dynamo Kyjev.

• 17:40

Oba týmy doposud ve svých ligových soutěžích nepoznaly hořkost porážky a určitě by byly rády, kdyby tak zůstalo i po dnešním úvodní duelu vzájemného dvojzápasu.

• 17:42

Slavia vede českou ligu po třech kolech s plným počtem devíti bodů a s parádním skóre 10:1. Dynamo Kyjev je na tom na Ukrajině hodně podobně. Také neztratilo ani bod, ale je druhé kvůli horšímu skóre. V domácí soutěži ještě neinkasoval a po třech kolech je jeho skóre 3:0. Navíc se k tomu musí připočítat i cenné vítězství 1:0 v ukrajinském Superpoháru nad největším rivalem Šachťarem Doněck. Stejný výsledek se urodil mezi oběma soupeři i teď naposled v lize.

• 18:55

Základní sestavy:

Slavia: Kolář – Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil – Souček, Hušbauer – Stoch, Sýkora, Zmrhal – Škoda.

Dynamo Kyjev: Bojko – Kedziora, Burda, Kádár, Morozjuk – Sydorčuk, Garmaš, Bujalskij – Verbič, Besjedin, Cygankov.

• 19:30

Utkání bylo zahájeno.

• 19:33

3': Hned ve třetí minutě měli hosté velkou šanci. Cygankov se šikovně uvolnil a našel před brankou volného Besjedina. Jeho střelu Kolář se štěstím vykopl nohou na roh.

• 19:38

8': Slávisté se dostali ke svému prvnímu rohovému kopu. Stochův centr byl ale nepřesný.

• 19:40

10': Téměř dvouminutovou přestávku si vyžádalo ošetřování brankáře Dynama Bojka. Ve hře už se pokračuje.

• 19:43

13': Sešívaní se poprvé dostali do zakončení. Postaral se o něj kapitán Škoda, jenže jeho pokus snadno zneškodnil Bojko.

• 19:47

17': Domácí se po rohovém kopu a následném faulu na Zmrhala usadili před brankou ukrajinského soupeře.

• 19:51

21': Zmrhal si naběhl na kolmou přihrávku od Hušbauera. Z úhlu rozvlnil síť, ale pouze z boku.

• 19:52

22': Od úvodní šance Besjedina se zdá, že otěže utkání převzali domácí. Zatím jim ale chybí potřebný klid v koncovce.

• 19:55

25': S nervy fanoušků si pořádně pohrál brankář Kolář, který si před dotírajícím Besjadinem dovolil drzou zasekávačku. Hostující útočník by měl jinak hodně snadnou pozici.

• 20:03

33': Oba celky se v posledních minutách nejsou schopny vyvarovat chyb ve finální fázi. Po faulu na Sýkoru rozehrával přímý kop Stoch, ale po zákroku Besjedina skončila celá situace pouze rohovým kopem.

• 20:08

38': K vidění je hodně standardních situací, ale ze strany Slavie i Dynama chybí větší přesnost při jejich zahrávání.

• 20:10

40': Hušbauer dal v posledním ligovém kole Opavě krásný gól. I tentokrát natáhl z dálky, ale neprostřelil obranný val před sebou.

• 20:11

41': K ráně z dálky natáhl také obránce Vladimír Coufal. Jeho pokus už prošel, leč mířil mimo tři tyče.

• 20:13

43': Hosté by rádi první poločas dohráli na polovině Slavie, kde v klidu kombinují.

• 20:15

45': K prvním pětačtyřiceti minutám se bude přidávat jedna navíc.