<span>Sparta a Baník</span> se dozvědí jména pro pohárové předkolo

21. 6. 2010 09:53
Tomáš Řepka a Bony Wilfried ze Sparty.
Tomáš Řepka a Bony Wilfried ze Sparty.

Tomáš Řepka a Bony Wilfried ze Sparty.Fotbalisté pražské Sparty a Baníku Ostrava se v pondělí dozvědí jména prvních soupeřů v pohárové Evropě. V sídle UEFA ve švýcarském Nyonu se budou losovat první dvě předkola Ligy mistrů i Evropské ligy.

Jablonec a Plzeň vstoupí do Evropské ligy až ve třetím předkole, které se losuje 16. července.

Před hlavní soutěží Ligy mistrů jsou celkem čtyři předkola, Sparta bude začínat v tom druhém 13. července a na základě výsledků z minulých ročníků je při losování nasazena. Přesto ji hned na začátku může potkat nepříjemný soupeř v podobě Željezničaru Sarajevo nebo HJK Helsinky.

Překážkou může být i dlouhé cestování v případě, že českému mistrovi los přidělí tým z Islandu, Faerských ostrovů, Gruzie, Arménie či Ázerbájdžánu. V cestě ale mohou stát i vyložení trpaslíci z Andorry, San Marina a Malty.

Baník vstoupí do Evropské ligy také ve druhém ze čtyř předkol. V pondělí mu pravděpodobně přidělí jen dvojici, z níž vzejde jeho první soupeř. Úvodní předkolo má totiž 26 zápasů.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

Donald Trump

Reuters: Americký mírový plán Trump opsal od Rusů, říká dokument a svědci

Zahraničí
26. 11. 2025

Na rekonstrukci centra v Lidových sadech v Liberci padne 309 milionů

Domácí
26. 11. 2025

Allianz podle zdrojů plánuje propustit až 1800 zaměstnanců, nahradí je AI

Domácí
26. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV