V Lize mistrů končí Manchester United i City

7. 12. 2011 22:28
Manchester United nestačil na Basilej a v Lize mistrů končí.
Manchester United nestačil na Basilej a v Lize mistrů končí.

Osmifinále Ligy mistrů se bude muset obejít bez obou manchesterských klubů. Týmy City i United ztroskotaly překvapivě už v základních skupinách, na jejich úkor postoupily Neapol a Basilej.

Mezi postupující se gólem tři minuty před koncem protáhlo senzačně také CSKA Moskva díky výhře 2:1 na hřišti Interu Milán, zatímco Lyon si vystřílel postup díky vysoké výhře 7:1 v Záhřebu. Bafétimbi Gomis se stal osmým hráčem historie soutěže, který vstřelil v jednom utkání čtyři góly.

Manchester United sice sršel před zápasem v Basileji optimismem, jenže už v deváté minutě propadl míč obranou anglického velkoklubu a na druhý centr reagoval Streller, který dostal švýcarský celek do vedení. Hosté se v závěru riskantní hrou snažili postupové šance zvrátit, ale po gólu Alexe Freie se jim postup ještě vzdálil. Snížení Jonese minutu před koncem přišlo pozdě. Český fotbalista Radoslav Kováč strávil utkání opět pouze mezi basilejskými náhradníky.

Ani vítězství 2:0 nad Bayernem Mnichov nestačilo Manchesteru City k postupu.Vyhráli, přesto však nepostupují

Manchester City potřeboval nejen porazit Bayern, ale současně věřit, že Neapol nevyhraje ve Villarealu. Obě varianty lídrovi Premier League vycházely jen do 65. minuty, kdy Inter dostal italský klub do vedení a Hamšík pak zpečetil vítězství na 2:0 pro Neapol. Manchesteru City proto už ani výhra 2:0 nebyla nic platná, na jaře se musí milionářský klub soustředit pouze na Evropskou ligu.

CSKA Moskva šokoval výhrou 2:1 na hřišti Interu Milán. Už v 51. minutě se dostal do vedení, ale rychle o něj přišel a zdálo se, že z postupu se bude radovat Trabzonspor, v jehož sestavě byl znovu Ondřej Čelůstka. Jenže tři minuty před koncem Vasilij Berezuckij vystřelil ruskému klubu výhru 2:1 a také senzační postup. Útočník Tomáš Necid ještě kvůli zranění nastoupit nemohl.

Doslova mezi prsty utekl postup Ajaxu Amsterdam, který měl při vyrovnaných zápasech díky sedmibrankovému náskoku ve skóre náskok na Lyon. Jenže Francouzi díky čtyřem gólům Gomise vyhráli v Záhřebu vysoko 7:1, a protože Ajax doma nestačil na Real Madrid (0:3), radují se díky lepšímu celkovému skóre Francouzi. Oba zápasy mezi Ajaxem a Lyonem skončily bez branek.

6. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů

Skupina A:
Manchester City - Bayern Mnichov 2:0
Branky: 26. Silva, 52. Touré. Rozhodčí: Lannoy (Fr.).
Villarreal - Neapol 0:2
Branky: 65. Inler, 76. Hamšík. Rozhodčí: Moen (Nor.).

Konečná tabulka:
1.Bayern Mnichov
2.Neapol
3.Manchester City
4.Villarreal

Skupina B:
Lille - Trabzonspor 0:0
Rozhodčí: Pedro Proenca (Portug.).
Inter Milán - CSKA Moskva 1:2
Branky: 51. Cambiasso - 50. Doumbia, 87. V. Berezuckij. Rozhodčí: Fernández Borbalán (Šp.).

Konečná tabulka:
1.Inter Milán
2.CSKA Moskva
3.Trabzonspor
4.Lille

Skupina C:
Basilej - Manchester United 2:1

Branka: 18. Streller, 84. A. Frei - 89. Jones. Rozhodčí: Kuipers (Niz.).
Benfica Lisabon - Otelul Galati 1:0
Branka: 7. Cardozo. Rozhodčí: Gräfe (Něm.).

Konečná tabulka:
1.Benfica Lisabon
2.Basilej
3.Manchester United
4.Otelul Galati

Skupina D:
Ajax Amsterodam - Real Madrid 0:3 (0:2)
Branky: 14. a 90. Callejon, 40. Higuaín. Rozhodčí: De Sousa (Portug.).
Dinamo Záhřeb - Lyon 1:7 (1:1)
Branky: 40. Kovačič - 45., 49., 52. a 70. Gomis, 48. Gonalons, 49. Briand, 64. López. Rozhodčí: Clattenburg (Angl.). ČK: 28. Leko (Záhřeb).

Konečná tabulka:
1.Real Madrid

2.Lyon
3.Ajax Amsterodam
4.Dinamo Záhřeb

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025

Sourozenci z Přerovska zameškali ve škole 900 hodin, rodičům hrozí vězení

Domácí
9. 7. 2025

V Rusku je nejvíc těžkých zločinů za celé roky. Z války se vracejí trestanci

Zahraničí
9. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ