Fenin je "čistý". Soud ho zbavil podmínky za loupež mobilu

Sport
11. 3. 2015 14:15
Martin Fenin.
Martin Fenin.

Městský soud v Praze zbavil fotbalistu Martina Fenina podmínečného trestu za rozbití a loupež mobilního telefonu muže, který ho fotil údajně opilého. Obvodní soud mu v říjnu za to udělil podmíněný osmnáctiměsíční trest, který však soud zrušil a zároveň zamítl odvolání Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1.

"Nikdy jsem nic špatného neudělal a jsem rád, že je tahle nepříjemná zkušenost za mnou. Rozhodnutí soudu lze vnímat jako vzkaz, že hyenismus se nevyplácí," řekl Fenin v tiskové zprávě.

Bývalý fotbalový reprezentant se v květnu 2013 v Pařížské ulici v Praze dostal spolu s kamarádem do konfliktu s mužem, který si ho předtím vyfotil opilého. Fenin mu nejprve telefon poničil a poté také údajně za použití násilí odcizil.

Muž, který byl před soudem označen za amatérského paparazziho, následně Fenina vydíral, za což byl souzen. Městský soud pak došel k názoru, že Feninovo jednání nenaplňuje znaky trestného činu a případ nyní bude řešit jen jako přestupek.

"Toto byl zcela atypický případ zločinu loupeže a už soud prvního stupně se s tím měl lépe vypořádat," cituje aktuálně.cz soudce Jaroslava Pytlouna. "Výrazný vliv mělo chování poškozeného a nelze se neztotožnit s názorem, že šlo o amatérského paparazziho, který byl následně za své jednání stíhán," dodal.

Vicemistr světa do 20 let z roku 2007 nedávno ukončil své angažmá v třetiligovém francouzském klubu Istres. Má za sebou rovněž působení v Teplicích, Frankfurtu, Chotěbuzi a pražské Slavii.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Helmu s obrázky zabitých Ukrajinců mu zakázali. Ale smí mít černou pásku

Sport
Aktualizováno: 10. 2. 2026 18:14
ilustrační foto

Dva Češi se pokusili dostat na olympiádu s falešnými průkazy a vstupenkami

Sport
10. 2. 2026

Olympijská premiéra snů. Devatenáctiletý Jílek bere stříbro na pětce

Sport
8. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ