FIFA chce pro země více času na přípravu <span>mistrovství světa</span>

Sport
23. 11. 2008 16:21
Generální sekretář FIFA Jerome Valcke.
Generální sekretář FIFA Jerome Valcke.
Generální sekretář FIFA Jerome Valcke.Mezinárodní fotbalová federace FIFA zvažuje, že o pořadatelích mistrovství světa v letech 2018 a 2022 rozhodne už za dva roky. Chtěla by tak organizátorům dopřát více času na vybudování potřebné infrastruktury.

"Myslíme si, že sedm let je pro zemi minimum, aby zajistila vše potřebné pro konání šampionátu," řekl agentuře Reuters generální sekretář FIFA Jerome Valcke. "Proto se země budou o šampionát v roce 2018 ucházet už v příštím roce a koncem dalšího roku vybereme pořadatele," dodal.

Podle Valckeho je Jihoafrická republika jasným důkazem, že na přípravu mistrovství je třeba více času. Pořadatelství šampionátu pro rok 2010 dostala před čtyřmi lety a už teď je včasné dokončení šesti nových stadionů a potřebné infrastruktury v ohrožení. "Šest let je minimum. Mnoho projektů v Jihoafrické republice bude hotovo až těsně před zahájením mistrovství," uvedl.

O šampionát v roce 2018 projevily zájem Austrálie, Belgie společně s Nizozemskem, Čína, Anglie, Mexiko, Rusko, Španělsko s Portugalskem a USA.

Foto: Reuters
Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

OH 2028 v Los Angeles chystají zahájení a závěr na dvou stadionech

Sport
8. 5. 2025
Odlet české hokejové reprezentace na mistrovství světa do Dánska, 6. května 2025, Praha. Na snímku je David Pastrňák.

Pastrňák: Cítím se o hodně líp než loni, zase musíme tahat za jeden provaz

Sport
6. 5. 2025
ilustrační foto

Dva motorkáři zemřeli při hromadné nehodě na britském šampionátu

Sport
6. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ