Fotbalista Montpellieru nakažený koronavirem už dýchá sám

Sport
26. 4. 2020 10:19
Francouzský fotbalista Junior Sambia z Montpellieru po komplikacích vyvolaných koronavirem už není v umělém spánku a dýchá bez přístrojů.
Francouzský fotbalista Junior Sambia z Montpellieru po komplikacích vyvolaných koronavirem už není v umělém spánku a dýchá bez přístrojů.

Francouzský fotbalista Junior Sambia z Montpellieru po komplikacích vyvolaných koronavirem už není v umělém spánku a dýchá bez přístrojů. Třiadvacetiletý záložník, jenž se nakazil jako první hráč tamní nejvyšší soutěže, je v nemocnici od úterka.

První test měl Sambia negativní, opakovaný v pátek nákazu potvrdil. Lékaři ho pak uvedli do umělého spánku. "V sobotu večer ho probudili a už dýchá sám. To je hodně dobrá zpráva," řekl jeho agent Frederic Guerra listu Le Parisien. Už dříve vyjádřil myšlenku, že fotbalista se zřejmě nakazil při nákupech.

Zpráva o Sambiově nemoci covid-19 se objevila krátce poté, co vedení francouzského fotbalu představilo plány na restart sezony, která se kvůli pandemii zastavila 13. března. Hrát by se mělo začít v polovině června.

Autor: ČTK Foto: ČTK , JB Autissier via www.imago-images.de

Další čtení

ilustrační obrázek

FIFA vydělává dvakrát: přeprodej lístků žene ceny do extrému, finále za 48 milionů korun

Sport
24. 4. 2026
ilustrační obrázek

Itálie se nekvalifikovala na MS? Nevadí, stačí jeden telefonát do Bílého domu

Sport
23. 4. 2026
Jan Tomajko, hlavní trenér české hokejové reprezentace do 18 let

Mistrovství světa hokejistů do 18 let startuje: Češi narazí hned na Američany

Sport
22. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ