Bída pokračuje. Dortmund prohrál na hřišti Stuttgartu

17. 11. 2017 22:44
Dortmundští fotbalisté opět ztratili, tentokrát na půdě Stuttgartu.
Dortmundští fotbalisté opět ztratili, tentokrát na půdě Stuttgartu.

Fotbalisté Dortmundu prohráli na hřišti nováčka německé ligy Stuttgartu 1:2 a jsou již pět kol bez vítězství. O víkendu mohou přijít o třetí místo v tabulce. Stuttgartu zařídil tři body v 51. minutě devatenáctiletý chorvatský záložník Brekalo svým prvním bundesligovým gólem.

Borussia vyhrála ve Stuttgartu předchozí čtyři ligové zápasy, ale tentokrát potvrdila, že má momentálně nejhorší formu ze všech týmů v soutěži. Už v páté minutě poslal domácí do vedení konžský záložník Chadrac, který využil nedorozumění obránce Batry s brankářem Bürkim.

Dortmund nastoupil bez kanonýra Aubameyanga, kterého vyřadil z kádru kvůli výletu do Barcelony během reprezentační pauzy. I bez něj se hostům povedlo vyrovnat. Penaltu nařízenou za ruku sice Schürrle neproměnil, ale z dorážky skóroval Philipp. Rozhodl pěknou individuální šancí mladík Brekalo. Stuttgart potvrdil skvělou bilanci na domácím hřišti, kde v šesti zápasech pětkrát vyhrál a jednou remizoval.

Německá fotbalová liga - 12. kolo:

Stuttgart - Dortmund 2:1 (5. Akolo, 51. Brekalo - 45.+3 Philipp).

Autor: ČTK Foto: Facebook: Borussia Dortmund

Další čtení

Mírový plán zatím není hotov, Ukrajina neuzná Donbas za ruský, řekl Zelenskyj

Zahraničí
16. 12. 2025

Výstava v Národním technickém muzeu připomene 130. výročí založení Škoda Auto

Domácí
16. 12. 2025

Před 250 lety se narodila anglická spisovatelka Jane Austenová

Zahraničí
16. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV