Diskuse? Ani náhodou. Ostravští ultras odmítli mluvit s vedením

16. 2. 2015 16:53
Jak bude pokračovat situace v Baníku?
Jak bude pokračovat situace v Baníku?

Zástupci ostravských fotbalových fanoušků odmítli návrh majitele Baníku Petra Šafarčíka k otevřené diskusi. Ultras naopak trvají na tom, že za současných poměrů v klubu nebudou navštěvovat domácí zápasy Baníku.

Šafarčík vyzval příznivce k setkání u jednoho stolu v reakci na sobotní incident z přípravného utkání Baníku s Myjavou. Fanoušci v něm vnikli na hrací plochu, přerušili zápas a v krátkém prohlášení oznámili vyhlášení bojkotu domácích ligových zápasů kvůli dlouhodobé klubové politice.

Ultras však dnes Šafarčíkovu výzvu odmítli. "V minulosti jsme podobnou diskusi několikrát podstupovali. K ničemu konstruktivnímu nikdy nevedla. Pan Šafarčík nalezl výmluvu (v horším případě lež) na jakoukoliv výhradu vůči počínání jeho samotného nebo členů jeho vedení," uvedli Ultras Baník na svém webu.

Baník je s částí svých fanoušků rozhádaný od loňského ledna kvůli způsobu vyhazovu dlouholeté opory Martina Lukeše z kádru. Další olej do ohně vedení klubu přililo v létě při zavádění nových bezpečnostních opatření a vstupenek na jméno.

Příznivci klub obvinili z nadměrného vyžadování osobních identifikačních údajů a kauzou se nyní zabývá i Úřad pro ochranu osobních údajů. Během posledních měsíců situaci ještě zhoršil soudní spor Baníku s útočníkem Václavem Svěrkošem nebo propuštění trenéra Martina Svědíka.

Další čtení

Americká herečka Dakota Johnsonová dnes převzala Cenu prezidenta MFF

Domácí
6. 7. 2025
Známka se Stalinem a přátelství s Čínou

Odhalení zločinů Stalina byla chyba, vraťte Stalingrad, chtějí ruští komunisté

Zahraničí
6. 7. 2025

Počet mrtvých po záplavách v Texasu vzrostl na 59, Trump uvolnil pomoc

Zahraničí
6. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ