Na Letné si mnou ruce, Sparta v generálce na ligu sťala Bystrici

14. 2. 2015 16:09
Sparta vs. Banská Bystrica 2:0.
Sparta vs. Banská Bystrica 2:0.

Fotbalisté pražské Sparty v generálce na jarní část sezony porazili Banskou Bystrici 2:0. Obhájci titulu na Strahově zařídili vítězství už v prvním poločase kapitán David Lafata a další reprezentant Bořek Dočkal.

Sparťané na tureckém soustředění v posledních dvou prohraných duelech se Steauou Bukurešť a Kazaní inkasovali dohromady sedm branek, tentokrát ale jejich defenziva uspěla, i když proti poslednímu týmu slovenské ligy moc práce neměla.

Domácí měli od začátku převahu a už v sedmé minutě šli do vedení zásluhou Lafatovy dorážky. Deset minut před pauzou zvýšil Dočkal z penalty po ruce jednoho z hráčů soupeře. Po změně stran Sparta přes řadu šancí už gólmana Boroše nepřekonala.

Druhý celek tabulky zahájí prvoligové jaro v pondělí 23. února na Letné proti Příbrami.

Další čtení

ilustrační obrázek

Macinka kritizuje krok prezidenta Pavla: Ústavní činitelé by na sebe žaloby podávat neměli

Domácí
23. 6. 2026
ilustrační obrázek

MŠMT drasticky krátí dotace na sportovní soutěže, letos dá méně než polovinu

Domácí
23. 6. 2026
ilustrační obrázek

Jízda na elektrokoloběžce v Novém Boru skončila úrazem, žena měla 3,33 promile

Domácí
23. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ