Neúspěch v Liberci? Může za něj rozhodčí, myslí si Sparta

19. 4. 2015 18:13
Fotbalisté Sparty prohráli v Liberci 1:2, teď podávají protest proti rozhodčímu.
Fotbalisté Sparty prohráli v Liberci 1:2, teď podávají protest proti rozhodčímu.

Vedení fotbalové Sparty Praha po sobotní porážce v Liberci (1:2) podává protest proti rozhodčímu Janu Jílkovi. Podle úřadujícího mistra sudí mimo jiné špatně posoudil situace před oběma góly Slovanu.

"V prvním případě (20. minuta) měla být po zahrání hráče Karišika rukou v pokutovém území nařízena penalta ve prospěch Sparty. Z následného protiútoku vstřelil Liberec vedoucí branku. Za druhé: v 64. minutě došlo k evidentnímu faulu hráče domácích Pavelky na Maria Holka. Místo posouzení situace ve prospěch Sparty byl nařízen rohový kop, z nějž padla druhá branka Slovanu," uvedla Sparta v prohlášení na svém webu.

Letenský klub se domnívá, že chyby rozhodčího zásadně ovlivnily konečný výsledek a rovněž zpochybňuje samotné nasazení Jílka. "Je také zarážející, že sudí, který před nedávnem hrubě nezvládl jiný zápas, důležitý pro vývoj soutěže (Dukla - Plzeň), je delegován k dalšímu takto exponovanému utkání," stojí dál na stránkách.

Pražanům se nepovedl první zápas pod novým trenérem Zdeňkem Ščasným a v tabulce ztrácejí z druhého místa pět bodů na vedoucí Plzeň, která má navíc k dobru pondělní dohrávku 24. kola v Teplicích.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Stavbu obchvatu Přeštic o tři měsíce zpozdí výzkum archeologů

Domácí
12. 7. 2025

Vltavská vodní elektrárna ve Štěchovicích po letní opravě najede na plný výkon

Ekonomika
12. 7. 2025

Asociace: Počet asistenčních zásahů kvůli hnízdům hmyzu se loni zdvojnásobil

Domácí
12. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ