Plzeň padla se Sofií, Slavia si zastřílela

28. 1. 2019 18:36
Plzeň padla se Sofií, Slavia si zastřílela.
Plzeň padla se Sofií, Slavia si zastřílela.

Fotbalisté Plzně v předposledním přípravném utkání na jarní část sezony prohráli 1:2 s CSKA Sofie. O jediný gól českého mistra se postarala zimní posila Jean-David Beauguel, který proměnil penaltu. Bulharský celek pak zápas na španělském soustředění otočil a připravil Viktorii premiérovou porážku v letošní přípravě.

"Zápas bych rozdělil na dva poločasy. V prvním jsme byli dominantní, měli jsme šance a vypadalo to celkem zajímavě. Do druhé půle jsme vstoupili trošku nekoncentrovaně a kupili jsme chyby," řekl pro klubový web asistent trenéra Plzně Dušan Fitzel.

Viktoria zatím ve Španělsku nezvítězila a ve třech zápasech dala jen dva góly. Nejprve remizovala 1:1 s nováčkem čínské ligy Wu-chan Čuo-er a pak 0:0 s maďarským celkem Puskás Akadémia. Soustředění Plzeň uzavře v pátek proti americkému New England Revolution z MLS.

"Začínáme tu přípravu směřovat k prvním mistrovským zápasům, takže někteří hráči dostávají větší prostor. Po taktické stránce budeme dolaďovat některé věci, v nichž ještě máme malé problémy, a budeme se snažit v nich posunout," uvedl Fitzel.

Proti CSKA plzeňský kouč Pavel Vrba postavil většinu opor a ladil sestavu na únorový start domácí soutěže a vyřazovací fáze Evropské ligy. Ve 36. minutě vybojoval Beauguel pokutový kop a sám ho proměnil. Ale ještě do konce poločasu srovnal rovněž z penalty Edwin Gyasi a v 79. minutě rozhodl Henrique přesnou střelou.

"První poločas byl z naší strany velmi dobrý a mohli jsme dát více než jeden gól. Škoda, že jsme pak v závěru ještě inkasovali," litoval záložník Roman Procházka. "Ve druhé půli jsme nezačali úplně ideálně a tu iniciativu přebrali hráči CSKA," přidal slovenský fotbalista.

Zápas pro něj byl speciální, protože před loňským příchodem do Plzně působil v jiném sofijském týmu Levski. "Bylo tam hodně fotbalistů, které jsem si pamatoval. V Bulharsku je utkání Levski proti CSKA samozřejmě velké derby. Věděl jsem, co od nich můžeme očekávat, a také se to potvrdilo," uvedl Procházka.

Juniorka Brentfordu odolávala Slavii marně

Fotbalisté pražské Slavie ve třetím zápase na soustředění v Portugalsku porazili juniorku anglického Brentfordu hladce 4:0. Lídr české ligy dal v každém poločase dva góly, premiérové branky po zimním příchodu do Edenu si připsaly posily Lukáš Masopust s Alexem Králem.

Kouč Slavie Jindřich Trpišovský nasadil odlišnou jedenáctku oproti nedělnímu utkání se Salcburkem, který Pražané prohráli 0:1. Červenobílí proti mladíkům Brentfordu, jehož A-tým hraje druhou anglickou ligu, od úvodu dominovali.

V 16. minutě po Králově přihrávce otevřel skóre Mick van Buren a ještě do přestávky zvýšil po chybě obrany a samostatném úniku Miroslav Stoch. Ve 49. minutě ranou pod břevno zvýšil Masopust a devět minut před koncem se trefil přesně k tyči Král, který tentokrát nastoupil na pozici defenzivního záložníka. Za Brentford si zahráli čeští mladíci Jan Žambůrek a Matěj Majka.

Slavia zakončí soustředění v Portugalsku pátečním zápasem s Rosenborgem Trondheim. Ze čtyř utkání v zimní přípravě červenobílí třikrát zvítězili, vedle juniorky Brentfordu porazili na úvod herního kempu Peking Čung-che Kuo-an rovněž 4:0 a v domácích podmínkách předtím deklasovali Ústí nad Labem 8:0.

Přípravné fotbalové utkání ve Španělsku:

Plzeň - CSKA Sofie 1:2 (1:1)

Branky: 37. Beauguel z pen. - 44. Gyasi z pen., 82. Henrique.

Sestava Plzně: Kozáčik - Havel (68. Ekpai), Hubník (68. Pernica), Hejda (68. Piroch), Limberský (80. Bucha) - Procházka (68. Hořava), Hrošovský - Kayamba (68. Petržela), Čermák (68. Bakoš), Kovařík - Beauguel (68. Chorý). Trenér: Vrba.

Přípravné fotbalové utkání v Portugalsku:

Slavia Praha - Brentford "23" 4:0 (2:0)

Branky: 16. Van Buren, 42. Stoch, 49. Masopust, 81. Král.

Sestava Slavie: Kovář - Frydrych, Ngadeu (65. Vlček), Deli, Zelený - Král, Hušbauer - Masopust, Stoch, Baluta (72. Van Buren) - Van Buren (50. Mešanovič. Trenér: Trpišovský.

 

Autor: ČTK Foto: ČTK/Deml Ondřej

Další čtení

Vozataj Jiří Nesvačil junior předvedl jízdu s rekordním čtyřiadvacetispřežím

Domácí
13. 9. 2025

Hasiči v Praze evakuovali na 70 lidí kvůli požáru bytu, záchranáři ošetřili ženu

Domácí
13. 9. 2025

Příznivci MHD se sjeli do Brna na druhý ročník Šotodays, autobusy projely městem

Domácí
13. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ