Plzeň poslala Stratila s Fillem na hostování do Příbrami

28. 7. 2014 19:34
Martin Fillo z Plzně (vpravo) a Luboš Loučka z Jablonce.
Martin Fillo z Plzně (vpravo) a Luboš Loučka z Jablonce.

Fotbalový klub v Příbrami získal dvě posily. Na půlroční hostování z Viktorie Plzeň zamířili k Litavce útočník Lukáš Stratil a záložník Martin Fillo. Západočeský klub o tom informoval v tiskové zprávě.

Dvacetiletý Stratil naváže na jarní část minulé sezony, kterou strávil na hostování v Příbrami, poté co jej z klubu od Litavky odkoupila Plzeň. Talentovaný útočník dal v předchozím ligovém ročníku pět gólů.

"Stratil se vrací do známého prostředí, kde si udělal fotbalové jméno. Věříme, že bude pravidelně nastupovat a dále sbírat cenné ligové zkušenosti. Počítáme s tím, že do zimní přípravy se zapojí ve Viktorii a popere se o stabilní místo v prvním týmu," uvedl generální manažer Plzně Adolf Šádek.

Osmadvacetiletý Fillo má na kontě 134 startů v první lize. V nabitém plzeňském kádru se ale v posledních letech neprosadil, minulou sezonu strávil na hostování v anglickém třetiligovém Brentfordu. "Fillo se v Příbrami připravuje již několik týdnů, v posledních dnech se dotáhly veškeré administrativní náležitosti," dodal Šádek.

Autor: ČTK Foto: ČTK/Eret Petr

Další čtení

ilustrační foto

Devět zraněných při srážce autobusu a osobního auta. Letěly i dva vrtulníky

Domácí
18. 9. 2025
ilustrační foto

Benzín a nafta zdražily o haléře. Žádnou paniku, v Rusku jsou na tom mnohem hůř

Ekonomika
18. 9. 2025
ilustrační foto

Odmítač očkování i covidu může dostat tři roky. U soudu je drzý, trvá na "pravdě"

Domácí
18. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ