Premiérová trefa zařídila bod. Byla to obrovská euforie, řekl Vaníček

28. 10. 2017 21:52
Antonín Vaníček vstřelil svůj první gól v české nejvyšší soutěži.
Antonín Vaníček vstřelil svůj první gól v české nejvyšší soutěži.

V devatenácti letech se Antonín Vaníček usídlil v základní sestavě fotbalistů Bohemians Praha 1905 a v sedmém startu si připsal i premiérovou branku. Pro Klokany jí zařídil cennou remízu 1:1 se Zlínem v utkání, ve kterém byl soupeř jasně lepší. Po zásluze si tak užíval skandování fanoušků Bohemians, které pro něj bylo o to cennější, že je odchovancem vršovického celku.

"Odchovance těší mnohem víc, když fanoušci vyvolávají jeho jméno. Ten gól pro mě byla obrovská euforie," řekl Vaníček, který se rozeběhl do rohu hřiště, předvedl mezi mladými fotbalisty populární taneční gesto dab, objal se spoluhráči, pak zatančil před kamerou a nakonec si rituálně potřásl rukou s Rudolfem Reiterem, který gólovou akci založil.

"Je to náš pozdrav a oslava dohromady. Takhle jsme oslavili i Rudův gól a teď i ten můj," řekl Vaníček. "Ruda to udělal fantasticky. Tuhle klíčku má dobrou. Je strašně rychlý, a když si to takhle píchne kolem hráče, tak je to velká zbraň. Já si odskočil do meziprostoru, náhodně se to ke mě odrazilo a pak jsem trefil bránu," popisoval svou první branku.

V závěru měl dokonce možnost na druhý gól, který by Bohemians přinesl výhru, ale v dobré pozici přestřelil. "Mrzí mě to šíleně. Mohl jsem rozhodnout celý zápas, ale sjelo mi to," litoval.

Odchovanec Bohemians v minulé sezoně ještě nastupoval v juniorské lize, kde nasbíral gól a čtyři asistence. V dorostu však měl v šesti zápasech šest gólů a čtyři asistence. Trenér Martin Hašek se mu rozhodl dát šanci v letní přípravě a nakonec ho zařadil do prvního týmu i pro sezonu. Hned v prvním kole nastoupil v základu proti Spartě. Pak sice nastupoval sporadicky, ale od devátého kola, kdy zaznamenal asistenci v Plzni, už se usídlil v zahajovací sestavě napevno.

"Nevím, jestli jsem čekal, že dostanu tolik prostoru, ale určitě jsem v to doufal. Teď si to moc užívám. Hraju, dal jsem gól, vyhrává se, Bohemka je na tom dobře, takže všechno super," těší Vaníčka.

Proti Zlínu ho přímo z tribuny sledoval i trenér české jednadvacítky Vítězslav Lavička, který v úterý oznámí svou další nominaci. Vaníček si však nedělá naděje, že by se na seznamu objevil. "Jednadvacítka je obrovský sen, ale asi určitě předbíháme. To je ještě daleko," míní.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Luboš Pavlíček

Další čtení

ilustrační foto

Výzkum: Romové čelí anticikanismu už jako děti. Formuje jim celý život

Domácí
Aktualizováno: 16. 9. 2025 15:55
ilustrační foto

Estonsko vykope na hranicích s Ruskem 40 kilometrů protitankových příkopů

Zahraničí
16. 9. 2025

Ferrari už "odsloužilo" 35 tisíc kilometrů. Řidiči ho fotí a pak platí pokuty

Domácí
16. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ