Slavnost na Slavii. V Edenu přejmenovali západní tribunu

4. 7. 2017 18:41
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Fotbalová Slavia Praha pojmenovala západní tribunu stadionu v Edenu po Johnu Williamu Maddenovi. Rodákovi ze skotského Dumbartonu, který byl od roku 1905 prvním trenérem červenobílých, v úterý vršovický klub před přípravným utkáním s Celticem Glasgow také za účasti jeho potomků odhalil pamětní desku na chodníku slávy před vstupem do arény.

"Madden formoval nejen Slavii, ale celý český fotbal," řekl při odhalení desky předseda představenstva Slavie a zástupce čínského vlastníka klubu společnosti CEFC Jaroslav Tvrdík.

Madden převzal Slavii v roce 1905 a vedl ji až do roku 1930. Vytvořil z ní respektovaný evropský klub a získal s ní čtyři mistrovské tituly, přičemž pravidelná liga se hrála až od roku 1925. Madden se poté v jiných rolích věnoval pražskému klubu až do své smrti v roce 1948.

Skotská legenda hrávala právě za Celtic a hlavně proto si červenobílí pozvali skotskému šampiona k úternímu utkání. Oba kluby na sebe mohou za pár dní narazit v kvalifikaci Ligy mistrů.

Slavia získala stadion v Edenu do svého vlastnictví teprve v průběhu jarní části sezony, kdy arénu koupili čínští majitelé klubu z firmy CEFC.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Adámek Ladislav

Další čtení

Nevšední orloj v centru Brna oslaví 15 let, vypadne z něj jubilejní edice kuliček

Domácí
17. 9. 2025
Andrej Babiš

Prezident bude jednat s Babišem. Neví, jestli by ho mohl jmenovat premiérem

Domácí
Aktualizováno: 17. 9. 2025 22:05

Duma schválila odstoupení Ruska od evropské úmluvy proti mučení

Zahraničí
17. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ