Vypjatý šlágr. Policie musela zasahovat proti pěti lidem

6. 5. 2018 15:26
Fanoušci Slavie proti Plzni.
Fanoušci Slavie proti Plzni.

Pražská policie v souvislosti se sobotním zápasem fotbalové ligy mezi Slavií a Viktorií Plzeň zasáhla proti pěti lidem. Dva z nich jsou podezřelí z trestných činů. Oznámil to policejní mluvčí Jan Rybanský.

Jednoho ze zadržených policie podezřívá z výtržnictví a ublížení na zdraví, dalšího z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Další tři lidé spáchali přestupky. Jeden neuposlechl výzvu policisty, druhý porušil návštěvní řád a poslední v rozporu s právními předpisy použil pyrotechniku.

Na sobotní zápas na stadionu v Edenu dohlížely v ulicích hlavního města stovky policistů. Fotbalisté Slavie v utkání 27. ligového kola vyhráli 2:0 a nedovolili Plzni oslavit zisk mistrovského titulu.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Vondrouš Roman

Další čtení

Scott Bessent

USA ohlásily nové sankce vůči Íránu, chtějí jej izolovat od světové ekonomiky

Zahraničí
24. 8. 2026
Tomáš Jiřikovský

Jiřikovský v bitcoinové kauze nastínil možnosti spolupráce, zůstává ve vazbě

Domácí
24. 8. 2026
ilustrační foto

Jih Francie zasáhlo tornádo, poničeno je 300 domů, 41 lidí utrpělo zranění

Zahraničí
24. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ