Výprodej Baníku nekončí. Z Ostravy mizí i útočník Narh

10. 1. 2016 15:23
Francis Narh.
Francis Narh.

Ghanský útočník Francis Narh odchází z Ostravy do Bulharska. Jednadvacetiletý fotbalista přestoupil do Levski Sofia, se kterým podepsal smlouvu na tři roky. Oba celky o tom informovaly na svých internetových stránkách.

Narh opustil Ostravu den poté, co poslední tým první ligy změnil majitele. Klub, jehož dluhy údajně dosahují až k hranici 70 milionů korun a dokonce mu hrozila insolvence, od dosavadního vlastníka Petra Šafarčíka koupil podnikatel Václav Brabec. Smlouva byla podepsána po pátečním jednání a další informace by měl Baník zveřejnit v následujícím týdnu.

V Baníku Narh působil necelé dva roky, během kterých v nejvyšší soutěži odehrál 46 zápasů a vstřelil sedm branek. Po nedávném příchodu nového trenéra Vlastimila Petržely dostal bývalý ghanský reprezentant do 20 let svolení k odchodu, protože kouč chce stavět především na domácích hráčích.

Zatímco Ostravě patří po podzimní části ligy poslední příčka s propastnou ztrátou jedenácti bodů na předposlední Olomouc, v Bulharsku si Narh zahraje o titul. Levski totiž po 20 kolech patří druhá příčka, za vedoucím Ludogorcem Razgrad navíc sofijský celek zaostává jen o skóre.

Autor: ČTK Foto: ČTK/Salajka Martin

Další čtení

ilustrační foto

Únos prezidenta Madura se nacvičoval měsíce. Postavili i kopii budovy

Zahraničí
Aktualizováno: 4. 1. 2026 20:22

Ve švýcarském středisku Crans-Montana stovky lidí uctily památku obětí požáru

Zahraničí
4. 1. 2026

Na čtyři stovky lidí vystoupaly při charitativním pochodu na vrch Křemešník

Domácí
4. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV