Elitní střelec španělské reprezentace, Valencie či Barcelony nekončí. David Villa v 36 letech svou kariéru ještě uzavřít nehodlá. Americkou Major League Soccer mění ale za asijský kontinent, kde nově bude hrát se svým bývalým spoluhráčem z Katalánska Andresem Iniestou. Jeho novým působištěm je Vissel Kobe.
V zámoří Villa svou střeleckou potenci rozhodně nezapomněl. Ve 124 duelech za New York dokázal 80krát skórovat. Nyní se s americkým klubem i městem rozloučil. Fanouškům oznámil odchod trochu netradičně přes kanál YouTube, kde jim řekl své sbohem.
V New Yorku přitom Villa strávil poslední čtyři sezony. Stal se dokonce kapitánem týmu. Nyní se však rozhodl podstoupit novou výzvu, kterou bude destinace v Japonsku. "Rozhodl jsem se tak," řekl Villa ještě před tím, než byl jeho příchod oznámen v zemi vycházejícího slunce. "Nová země, nová kultura, noví kolegové. Ahoj Japonsko, ahoj Vissel Kobe," posílal 36letý Španěl pozdravy přes půlku světa.
Nyní bude dávat góly na druhém konci světa v Japonsku, kde se dohodl na nové smlouvě. Předseda klubu Vissel Kobe okomentoval příchod Villy jako útočníka, který zapadá do stylu týmu. "Poté, co jsme mluvili s trenérem, přišlo na řadu jméno Davida Villy, což je útočník, který do naší hry přesně zapadá. Je to úžasný útočník," prohlásil Hiroši Mikitani.
V novém působišti se Villa setká se svým bývalým spoluhráčem Andrésem Iniestou, který podepsal smlouvu s Kobe v květnu. Se svým krajanem už slavil dvakrát mistrovský titul v dresu Barcelony, triumf v Lize mistrů, Španělském poháru, Superpoháru UEFA či na mistrovství světa klubů. Zkušený útočník má pomoci Kobe vylepšit v příští sezoně letošní desáté místo v japonské lize a především zajisti více než 24 bodů v tabulce na konci následující ligové sezony.