Do korupce prý byli zapleteni i trenéři a hráči Olomouce

19. 11. 2010 09:17
Policie má prý nové důkazy o korupční aféře, do které mají být zapleteni i někteří hráči a trenéři Olomouce.
Policie má prý nové důkazy o korupční aféře, do které mají být zapleteni i někteří hráči a trenéři Olomouce.

Do aféry údajných úplatků, kterou v březnu rozpoutal tehdejší prezident fotbalového klubu Bohemians Praha Karel Kapr, jsou podle informací Lidových novin zapleteni i představitel olomouckého klubu Jaromír Gajda a trenérská dvojice Zdeněk Psotka, Martin Kotůlek.

Podle materiálů policejních vyšetřovatelů byla výše úplatku ze strany Olomouce 350 tisíc korun, tedy o 50 tisíc více, než nahlásil policii Kapr.

Ten letos v březnu prohlásil, že v květnu 2009 před zápasem Bohemians Praha s Olomoucí nabídl Drobisz jeho hráčům úplatek. Svým svěřencům prý poradil, aby úplatek převzali s tím, že pak pokus o uplácení oznámí policii. To však udělal až po několika měsících. Olomouc si díky výhře 3:0 zajistila účast v evropských pohárech.

Případ má na starosti olomoucké okresní státní zastupitelství. Policie zatím obvinila brankáře olomoucké Sigmy Petra Drobisze z uplácení, Kapra a tehdejší hráče střížkovského klubu Miroslava Obermajera a Davida Zoubka z přijímání úplatku. Další obvinění však mohou podle LN brzy následovat.

Podle nejnovějšího policejního dokumentu měl hotovost převzít asistent trenéra a bývalý reprezentant Kotůlek, který následně předal obnos Drobiszovi. Úplatek pak putoval do týmu Bohemians, 50 tisíc si měli rozdělit hráči, zbytek dostal Kapr.

O možnosti dohody mezi oběma kluby se údajně poprvé zmínil bývalý hráč Olomouce tehdy působící v Bohemians Praha Martin Horáček. Ten naznačil ochotu hráčů pražského klubu v současnosti nejlepšímu střelci první ligy Michalu Hubníkovi. Přes něj se informace dostala k Psotkovi a olomouckému vedení.

Oficiálně se zástupci kriminalistů k novým skutečnostem v případu nevyjádřili a účast na aféře kategoricky popírají i olomoučtí činovníci Gajda a Psotka. Žádné další informace nemají ani na Českomoravském fotbalovém svazu. Jeho místopředseda Jindřich Rajchl nicméně připustil, že disciplinární komise může případ ihned obnovit, pokud se objeví nová fakta.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Novináři se zastali Rychlíkové. Čelí nenávisti za odhalení Turka jako násilníka

Domácí
11. 7. 2025
ilustrační foto

S montéry se zlomilo rameno plošiny. Jeden zemřel, druhý je těžce zraněný

Domácí
11. 7. 2025

Hudba, příběhy a nový singl: Zea zazpívala na talk show ve Varech

Kultura
11. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ