Fotbalové soudy <span>vynesou tresty.</span> I pro rozhodčího Járu?

1. 11. 2007 12:30
Jára (vpravo) se svým kolegou
Jára (vpravo) se svým kolegou

Jára (vpravo) se svým kolegouTrenér mladoboleslavských fotbalistů Zdeněk Ščasný a jeho asistent Petr Čuhel se dnes od disciplinární komise dozvědí, zda dostanou trest za vykázání na tribunu během nedělního prvoligového utkání na hřišti Baníku Ostrava.

Kvůli přehmatům ve stejném duelu byli na pražský Strahov do sídla svazu předvoláni na zasedání komise rozhodčích hlavní sudí Jaroslav Jára a čtvrtý rozhodčí Michal Paták.

Disciplinárka zasedá od 15:00, komise rozhodčích pak o hodinu později. Ščasný už v týdnu jeden trest dostal, ředitel profesionálního fotbalu Ivo Lubas mu vyměřil padesátitisícovou pokutu kvůli tomu, že bezprostředně po utkání kritizoval rozhodčí.

Je pravděpodobné, že ve čtvrtek si Ščasný odnese další trest. Už jen kvůli tomu, že za poslední rok před disciplinárkou stanul třikrát, což je přitěžující okolnost.

Disciplinárka bude vedle Ščasného vykázání na tribunu řešit navíc také jeho výroky na adresu šéfa komise rozhodčích Luďka Macely, jehož označil za nekompetentní osobu.

Před Macelovou komisí stane rozhodčí Jára. Jeho hlavní minelou na Bazalech bylo, když ve druhém poločase vyloučil hostujícího Tomáše Sedláčka v domnění, že boleslavský záložník má už druhou kartu v utkání. Přitom šlo o jeho první trest.

Foto: ČTK 

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Požár baru ve Švýcarsku možná způsobil číšník s kolegyní. Svíčkou zapálili strop

Zahraničí
1. 1. 2026
ilustrační foto

Tragédie ve Švýcarsku. Po výbuchu a požáru v baru jsou desítky mrtvých

Zahraničí
1. 1. 2026

První miminko roku v Pardubickém kraji je Kristýna z Ústí nad Orlicí

Domácí
1. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV