Kolář zůstává v Plzni, prodloužil smlouvu do roku 2016

10. 1. 2014 12:27
Daniel Kolář.
Daniel Kolář.

Fotbalový reprezentant Daniel Kolář prodloužil smlouvu ve Viktorii Plzeň do června 2016. Osmadvacetiletý záložník odmítl možnost k přestupu do zahraničí, která byla prý velmi zajímavá. Rozhodl se pokračovat v Plzni, za kterou hraje od roku 2008.

"V Plzni už jsem po těch letech jako doma, cítím se zde skvěle. Ze spoluhráčů i vedení klubu cítím obrovskou snahu o to, aby naše úspěchy nebyly jen epizodou. Nadále chci vyhrávat a postupovat v evropských pohárech, motivace mi ani v nejmenším nechybí," uvedl Kolář pro klubový web.

Podle generálního manažera klubu Adolfa Šádka bylo jednání hladké. "Obě strany věděly, co chtějí a především měly eminentní zájem se dohodnout. Dan měl velmi zajímavou nabídku zahraničí, o to více mě těší, že se rozhodl spojit svoje další působení s Viktorií Plzeň," řekl Šádek.

Kolář připustil, že nabídka ze zahraničí byla lákává především finančně. "Navíc se jednalo o stabilizovaný klub. Bylo to asi moje nejtěžší rozhodování v kariéře, ale jsem rád, že jsem se rozhodl takto. Máme zde skvělý tým, stadion, fanoušky. Hodně samozřejmě dělá také parta v kabině, která je po celou dobu pěti let vynikající. Vše jsem zvážil a výsledkem je prodloužení kontraktu s Viktorií," dodal Kolář. S Plzní vybojoval dva tituly a dvakrát si s týmem zahrál v hlavní části Ligy mistrů.

Autor: ČTK Foto: ČTK/Kamaryt Michal

Další čtení

ilustrační foto

Zemanovy trenýrky mají výročí. Nad Hradem zavlály před deseti lety

Kultura
18. 9. 2025
ilustrační foto

POČASÍ: Je vám zima? Omyl, míří sem babí léto. Vrátí se až tropické třicítky

Domácí
18. 9. 2025
Nové brýle společnosti Meta

Konec zírání do mobilů. Meta představila revoluční brýle s displeji a za fajn cenu

Věda a technika
18. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ