Plzeňská Viktorie testuje talentovaného Lukáše Stratila, který jí přesvědčil podzimními výkony v dresu Příbrami. Devatenáctiletý záložník místo zimní přípravy se středočeským celkem odcestuje s loňským mistrem na soustředění do Turecka, kde bude moci trenérovi Dušanu Uhrinovi mladšímu ukázat, co v něm opravdu je.
"Všechno to bylo narychlo, včera jsem teprve dostal informaci, že jdu do přípravy tady v Plzni a v sobotu odlétám do Turecka. Všechno jsem rychle sbalil a žádné problémy nenastaly. Všechno je v pořádku," nadšeně uvedla pro klubový web Viktorie příbramská hvězdička. Pro člena reprezentační "jednadvacítky" je to velká příležitost. "U nás jsme měli náročnou přípravu, ale teď je přede mnou nová výzva a zároveň očekávám, že to bude obrovská zkušenost. Moc se těším na tréninkové podmínky do Turecka," radoval se Stratil.
Od zkoušky si hlavně slibuje, že získá nové zkušenosti, které se promítnou v jeho další kariéře. "Pro mě ale bude největší přínos, že budu moci trénovat s tak zkušenými hráči, kteří v Plzni jsou," vyprávěl nadšeně, jak se na svou misi v dresu účastníka Evropské ligy těší. Zkouška v Plzni není dílem náhody, jelikož v Příbrami mladý reprezentant překvapivě exceloval, když si během třinácti startů připsal 334 minut, v niž dokonce třikrát skóroval. To z něj udělalo druhého nejlepšího střelce klubu.
"Jsem rád, že jsem se na podzim vrátil do formy. V Příbrami jsem se pod trenérem Strakou chytil a využil svojí šanci. Věřím, že se mi něco podobného povede i v Turecku a vstřelím nějaké branky," vidí stále příbramský fotbalista svou budoucnost optimisticky. Plzeň není ovšem jediná, kdo se o Stratila zajímá. "Registruji poměrně velký zájem z českých klubů, ale především z Nizozemska. Nechceme se však ukvapit," uvedl v prosinci ČTK agent Ondřej Chovanec, jež ho má na starosti.
Západočeši s ním nemají zatím žádné konkrétní úmysly a nyní je především na hráči, jak se uvede na hřišti. "Lukáš je jedním z hráčů, které jsme v poslední době pozorně sledovali. V dresu Příbrami podával na podzim vynikající výkony. Na základě nadstandardních vztahů s příbramským klubem jsme se dohodli na zapojení Lukáše do tréninkového procesu Viktorie," vysvětloval celý proces generální manažer Adolf Šádek. "V tuto chvíli je předčasné komentovat možnosti jeho angažmá ve Štruncových sadech, stejně tak případnou formu působení," doplnil.
Devatenáctiletý talent nejde úplně do neznáma, s několika novými spoluhráči se již zná z minulosti. "Znám několik kluků z kabiny jako jsou František Rajtoral, Tomáš Wágner nebo Lukáš Hejda. Doufám, že si s celou kabinou budu rozumět. Mluvil jsem i s trenérem, který mi říkal, ať se ničeho nebojím a že ve spolupráci s kabinou určitě všechno zvládnu," řekl testovaný hráč. Je mu jasné, že jako nově příchozí bude vystaven vtípkům kapitána Pavla Horvátha. "Těším se i na Horviho, který je tím vyhlášený a asi tomu jako nováček neuniknu," smál se Stratil.