Mladá Boleslav v souboji o poháry přivítá Duklu

17. 3. 2014 05:00
Fotbalisté Mladé Boleslavi v ligové dohrávce vyzvou pražskou Duklu.
Fotbalisté Mladé Boleslavi v ligové dohrávce vyzvou pražskou Duklu.

Fotbalisté Dukly budou chtít v pondělní dohrávce 20. kola první ligy v Mladé Boleslavi napravit poslední dvě porážky se Slavií a Jihlavou. Pražané však na hřišti konkurenta v boji o třetí pohárové místo doposud v rámci nejvyšší soutěže nezískali ani bod.

Dukla sice na úvod jara přesvědčivě porazila Teplice 3:1, ale potom nestačila na pražského rivala Slavii (1:2) a překvapivě ani doma na zachraňující se Jihlavu (0:3). "Jestli budeme chtít uspět, musíme tam podat diametrálně jiný výkon než v posledním utkání," upozornil trenér Dukly Luboš Kozel, jenž den před utkáním slaví 43. narozeniny.

V tabulce šestému mužstvu z Julisky se v Mladé Boleslavi zatím nedařilo a v obou předchozích zápasech odjelo se třemi inkasovanými brankami. "Boleslav byla vždy kvalitní soupeř a teď, když během zimního období změnila trenéra, lze očekávat, že bude ještě silnější. Určitě se zlepší v organizaci hry a kombinaci. Musíme se připravit na celé mužstvo, které mají velice variabilní" ocenil Kozel.

Pátá Mladá Boleslav v minulém kole přišla v závěru o vítězství v Olomouci a remizovala 1:1. "Každé utkání chceme vyhrát. Naposledy v Olomouci se nám to nepovedlo a o dva body jsme smolně přišli tři minuty před koncem, proto nyní doma potřebujeme vyhrát k udržení kontaktu s týmy bojujícími o třetí ligovou příčku," nabádal kouč Karel Jarolím, jehož svěřenci drží čtyřzápasovou sérii bez porážky.

Dukle bude vedle dlouhodobě zraněného Španěla Néstora chybět další útočník Jakub Mareš, který hostuje právě ze středočeského mužstva a podle dohody klubů nemůže nastoupit. Domácí se budou muset obejít například bez disciplinárně potrestaného obránce Jana Bořila nebo zraněných Tomáše Janíčka, Daniela Bartla a Mateje Sivriče.

Pondělní dohrávka začne na Městském stadionu v Mladé Boleslavi v 18:00 v přímém přenosu ČT Sport. Hlavním rozhodčím bude Radek Příhoda.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Zuzana Šubová, 2023

Dotační podvody na Slovensku jsou systémové selhání, uvedla bývalá úřednice v EP

Zahraničí
28. 1. 2026

Olomouc zahájila Finskou sezonu, nabídne filmy, výstavy i saunování

Kultura
27. 1. 2026

Francouzská vláda ustála další dvě hlasování o nedůvěře, rozpočet jí prošel

Zahraničí
27. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ