Peltův parádní úlovek! Do Jablonce nalákal Hübschmana

8. 7. 2014 14:22
Tomáš Hübschman posílil Jablonec.
Tomáš Hübschman posílil Jablonec.

Fotbalisté Jablonce získali před novou sezonou velkou posilu. Na sever Čech přestoupil reprezentační záložník Tomáš Hübschman, který v červnu po deseti letech skončil v Šachtaru Doněck. S vedením jabloneckého klubu se domluvil na tříleté smlouvě.

"Jsme moc rádi, že jsme s Tomášem našli společnou řeč. Dlouho se známe, on navíc už v Jablonci na počátku své kariéry hostoval ze Sparty. Teď se vrací jako velká osobnost, která si v Šachtaru udělala velké jméno," uvedl v tiskové zprávě šéf jabloneckého klubu Miroslav Pelta.

Hübschman se do české ligy vrací po deseti letech a jeho příchod symbolicky stvrdil výrazné posilování jabloneckého kádru. "Na Tomáše budeme sázet jako na lídra našeho obměněného týmu. Slibujeme si od něj vůdcovskou roli na hřišti i mimo něj," řekl Pelta. "Pořád se říkalo, že nemáme hráče, jako byl Kováč v Liberci nebo Latka ve Slavii. Takže doufám, že tuto roli bude u nás plnit Tomáš," dodal.

O Hübschmanově příchodu do Jablonce se spekulovalo už delší dobu. Dvaatřicetiletý záložník už v Baumitu působil v sezoně 2000/01 během hostování z pražské Sparty. "Léta strávená v Šachtaru byla krásná, ale pomalu nazrál čas vrátit se domů. S Jabloncem byla dohoda poměrně rychlá, navíc ze svého minulého působení tady už trochu vím, do čeho jdu," uvedl Hübschman.

Do české ligy se těší, zamlouvají se mu i jablonecké ambice. "Jsem moc rád, že můžu být součástí takového projektu. Udělám všechno, abychom bojovali o nejvyšší možné pozice," dodal Hübschman.

Bude lídrem týmu, říká Šilhavý

"Jablonec o Tomáše dlouho projevoval zájem, a přestože bojoval v konkurenci několika zahraničních klubů, předložil velmi zajímavou nabídku. Jeho jednání bylo navíc nejkonkrétnější a nejrychlejší," uvedl hráčův agent David Nehoda. "Snažili jsme se mu vytvořit na Jablonec slušné podmínky a jsem rád, že u něj nerozhodovalo jen finanční hledisko, ale i dobrá zkušenost s Jabloncem," řekl Pelta.

Do Jablonce přichází Hübschman jako volný hráč poté, co mu po minulé sezoně vypršela smlouva v Doněcku. Roli v jeho návratu zřejmě hrála i napjatá bezpečnostní situace na východě Ukrajiny, kde klub sídlí.

Hübschmanův příchod vítá i nový kouč Jaroslav Šilhavý. "Mohl by být lídrem týmu, takovým vůdčím typem, okolo kterého bychom ten tým vystavěli. Výkonnostně i herně má týmu co dát," řekl Šilhavý.

Hübschman přišel do Šachtaru v roce 2004 ze Sparty a v Doněcku se vypracoval v jednu z opor. Před pěti lety byl u triumfu v Poháru UEFA, předchůdci Evropské ligy. V české lize má na kontě 109 utkání, za reprezentaci odehrál 58 zápasů a dal jeden gól.

Hübschman je sedmou letní posilou Jablonce. "Jsem realista a to, že přišlo sedm nových hráčů, neznamená, že budeme úspěšní. Ale chceme být konkurenceschopní a i trenérovi jsem sliboval, že přivedu kvalitní hráče. Můj vnitřní cíl je v nejbližších letech postoupit do Evropské ligy. Dokázaly to Liberec, Mladá Boleslav, tak chceme i my," dodal Pelta.

Autor: ČTK Foto: Robert Sedmík

Další čtení

Česká pošta loni zase prodělala půl miliardy. Další ztráty se čekají i letos

Ekonomika
13. 5. 2025
Starý, ale hezký historický trolejbus ve Zlíně

Zlín vytáhl historické trolejbusy. Zájem byl obrovský, svezly se tisíce lidí

Domácí
13. 5. 2025
ilustrační foto

Velké manévry v Olomouci kvůli fandům Sparty. Policie říká: Velmi rizikové

Sport
13. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ