Slavia dluží i za nájem nebytových prostor

7. 3. 2012 10:45
Prezident Slavie Aleš Řebíček.
Prezident Slavie Aleš Řebíček.

Slavia kromě pronájmu za LED panely dluží dle žaloby společnosti E Side, vlastníka stadionu v Edenu, také za nájemní smlouvu o využívání nebytových prostor. On-line deníku TÝDEN.CZ to řekla mluvčí Městského soudu v Praze Martina Lhotáková.

V úterý přinesl TÝDEN.CZ informaci, že E Side žaluje Slavii celkově o 1,23 milionu korun ve dvou žalobách. První obvinění na 1 milion 77 tisíc korun soud specifikoval (zmíněný nájem LED panelů), v případě druhé žaloby se mluvčí Martina Lhotáková omluvila, že zatím nezná podrobnosti. Ve středu specifikuje: "Teď už víme, že jde o návrh na vydání platebního rozkazu k zaplacení 177 352 korun jako tvrzeného dluhu z titulu nájemní smlouvy o užívání nebytových prostor v Synot tip Aréně."

Slavia je ze žalob překvapena. "Společnost SK Slavia Praha - fotbal, a.s., a společnost E Side (vlastník stadionu, kde je Slavia v nájmu) si pohledávky a závazky vzájemně započítávají v rámci existující dohody. Případné nedoplatky jsou řešeny finanční cestou. Platební příkaz k úhradě na příslušné dlužné částky ve prospěch společnosti E Side byl již podán," uvedl již včera klub v prohlášení.

"Mezi námi a společností E Side panovaly vždy korektní vztahy. Proto nerozumíme tomu, proč se společnost E Side obrací na soud namísto toho, aby s námi jako s významným obchodním partnerem komunikovala nebo nás o případném problému nejprve informovala. Naše společnost je momentálně v dobré platební kondici, a tak nevidíme žádný problém v tom, proč bychom neměli svým finančním závazkům dostát," dodala mluvčí Slavie Soňa Nouzáková. Společnost E Side se k žalobám zatím nechce vyjadřovat.

Další čtení

ilustrační foto

Americká diplomacie: Je tu vážná hrozba, že Hamás zaútočí na civilisty

Zahraničí
19. 10. 2025
Podnik Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary postupně obnovuje lesní tůně v okolí města. Na snímku je tůň u Kolovského rybníka.

Karlovarské lázeňské lesy vybudovaly čtyři nové tůně, celkem jich mají 40

Domácí
18. 10. 2025
Spoluator Matyáš Habermann při odhalení lavičky malíře a ilustrátora Zdenka Rykra.

Chotěboř věnovala lavičku rodáku Rykrovi, výtvarníkovi a autorovi grafik

Domácí
Aktualizováno: 18. 10. 2025 21:39

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ