Sparťanský srdcař Straka má namířeno do Slavie

1. 10. 2011 17:47
Vždy emotivní František Straka.
Vždy emotivní František Straka.

Bývalý kouč fotbalistů pražské Sparty František Straka údajně vystřídá trenéra Michala Petrouše ve Slavii. Informovala o tom některá česká média. Podle serveru iSport nastane změna na lavičce Slavie už po nedělním ligovém utkání s Olomoucí.

"Nemůžu se k tomu vyjádřit, dokud se k tomu oficiálně nevyjádří klub. Bylo by to absolutně nefér," citoval Straku iSport. Ani Slavia tyto informace nepotvrdila; uvedla pouze, že vedení od pátečního dopoledne jedná o současné neuspokojivé situaci a hledá vhodné řešení, které se týká také postu hlavního trenéra.

"Mohu potvrdit, že bylo osloveno několik subjektů. S žádným z nich nebyla uzavřena definitivní dohoda, příslušná jednání budou pokračovat také v neděli," uvedl tiskový mluvčí Slavie Ondřej Zlámal. Klub zároveň vyvrátil spekulace, podle kterých by měl na pozici generálního ředitele Slavie přijít advokát Julius Kramarič.

Vedení Slavie už před časem prohlásilo, že Petrouš je jen dočasným trenérem a nejpozději po sezoně 2011/12 s největší pravděpodobností odejde, ať bude mít výsledky jakékoliv. Tým na podzim vypadl z poháru s divizním Převýšovem a v ligové tabulce mu patří 13. místo.

Slavia vedle Straky údajně jednala i se Stanislavem Levým, nakonec však převážila varianta prosazovaná majitelem klubu Alešem Řebíčkem.

Třiapadesátiletý Straka hrával dlouhá léta za Spartu, kterou posléze vedl i jako trenér. Naposledy působil v polském klubu Arka Gdyně, v jednom zápase vedl také českou reprezentaci.

Autor: ČTK Foto: Robert Sedmík

Další čtení

Ve Spojených státech se uskuteční místní volby, New York bude volit starostu

Zahraničí
4. 11. 2025

Počítačová hra pomohla hradu Trosky k rekordní návštěvnosti, přišlo 120.000 lidí

Domácí
3. 11. 2025

Mračková Vildumetzová ke 4. 11. skončí ve funkci hejtmanky Karlovarského kraje

Domácí
3. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ