Jedna cenná trofej mizí v mlhavé dáli, naděje na tu druhou už se rozplynuly nadobro. Poté, co si fotbalisté Sparty nechali v lize utéct první Plzeň už na pět bodů, vypadli také před branami finále z poháru České pošty. "Ještě nedávno jsme hráli dobře a všichni nás vyzdvihovali. Teď se to ale všechno otočilo," řekl útočník Pražanů Václav Kadlec po prohrané domácí odvetě s Mladou Boleslaví 1:2.
Kadlec byl po semifinálovém vyřazení hodně zklamaný. Zápas, který poznamenaly dvě červené karty a vážná zranění boleslavských Magery s Dosoudilem, prý připomínal spíš boj než pohledný fotbal. "Je jasné, že nálada je špatná. Byl to boj a ten jsme prohráli," řekl Kadlec agentuře ČTK. "Z jedné strany to fotbal moc nepřipomínalo. Prohráli jsme jednou chybou a jedním centrem do vápna," dodal.
Vše přitom Spartě v první polovině vycházelo. Po gólu Jarošíka se ujala vedení a vyhrála první poločas. Jenže po změně stran přišel zvrat. Na jeho začátku byl ve 47. minutě paradoxně domácí Kweuke, jenž svým nešetrným zákrokem zlomil Dosoudilovi nohu a po právu viděl červenou kartu. A to podle Kadlece sehrálo velkou roli. "Samozřejmě jsme byli zalezlí a bylo těžké to oběhat. Pak jsme sice dostali gól na 1:1, ale oni (Petr Johana) byli taky vyloučení, takže jsme si to měli lépe pohlídat," uvedl Kadlec.
Čechovi nikdo nenadával
Naprosto zlomový okamžik přišel dvacet minut před koncem. To se totiž dopustil obrovského kiksu Marek Čech. Sparťanský gólman dlouho otálel s rozehrávkou a tísněný Nešporem poslal míč přímo na kopačky Chramosty, který pohodlně otočil stav zápasu na 2:1 pro Boleslav. Čech ale prý od spoluhráčů v kabině nedostal vyčiněno. "Tohle se může stát každému. Fotbal je o chybách," řekl Kadlec.
Boleslav podle něj na Letné nepředvedla žádný úchvatný výkon. "Hraje pořád stejný styl a pak jim to tam dvakrát spadlo. Potřebovali jsme se jim vyrovnat v tvrdosti a přizpůsobit se jejich hře, což nějak šlo. Oni měli šance až na konci, když jsme to úplně otevřeli," popisoval mladý útočník.
Ten si nedokáže vysvětlit, proč Sparta přestala předvádět výborné výkony z úvodu jarní části a ve třetím soutěžním utkání za sebou nedokázala zvítězit. "Byly tam zápasy, kdy jsme hráli dobře a všichni nás vyzdvihovali. Teď se to nějak otočilo, ale nevíme, čím to je," kroutil hlavou Kadlec. "Snaha tam je, ale je to k ničemu," dodal.