Trest pro šéfa slávistických ultras: kvůli pyrotechnice rok bez fotbalu

9. 8. 2011 17:45
Strašák bude rok bez fotbalu.
Strašák bude rok bez fotbalu.

Vůdce kotle fanoušků pražské Slavie Lukáš Vala, zvaný "Strašák", by mohl až na rok přijít o fotbal. Obvodní soud pro Prahu 7 mu totiž na rok zakázal vstup na stadion při akcích FAČR a UEFA.

Vala se však proti verdiktu zrychleného řízení odvolá, a tak o případném zákazu rozhodne až standardní soudní líčení. Stejný trest dostalo dalších sedm fandů Slavie. Informoval o tom server ihned.cz.

Důvodem zákazu je používání pyrotechniky při jarním derby Sparty a Slavie na Letné. "Dostal jsem soudní příkaz, podle kterého nesmím rok na utkání pořádaná FAČR a UEFA. Není to pravomocné, mám deset dní na to, abych podal odpor. Což udělám, s takovým trestem nesouhlasím," řekl serveru Vala.

Zákaz vstupu na stadion se v Česku může uplatňovat od ledna 2010, kdy byl zahrnut do trestního zákoníku.

Autor: ČTK Foto: Karel Šanda

Další čtení

Zahájení festivalu Karlovy Vary se ponese ve vzpomínkách na Jiřího Bartošku

Domácí
4. 7. 2025

Inflace v Turecku v červnu zvolnila na 35,1 procenta, zůstává nejvyšší v Evropě

Ekonomika
4. 7. 2025

Senát schválil trestní reformu i přes výhrady k samostatným peněžitým trestům

Domácí
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ