Hradec Králové postoupil v poháru přes Admiru až na penalty

Sport
9. 9. 2014 19:29
Hradec Králové postoupil do osmifinále Poháru České pošty.
Hradec Králové postoupil do osmifinále Poháru České pošty.

Fotbalisté Hradce Králové postoupili do osmifinále Poháru České pošty, poté co třetiligovou Admiru Praha vyřadili po remíze 1:1 až na penalty. Prvoligový favorit vedl po gólu Plašila, ale po změně stran vyrovnal Čmejla. Hradec zvládl lépe rozstřel a v dalším kole ho čeká vítěz duelu mezi Táborskem a Plzní.

Hosté skórovali po sérii rohů, kterou ukončil stoper Plašil. Favorit mohl ještě několikrát zvýšit, ale postupem času se začali prosazovat i domácí a nakonec Čmejla napřáhl k parádní ráně z dálky a zařídil remízu.

Rozhodnout tak musel penaltový rozstřel, ve kterém hradečtí hráči zachovali chladnou hlavu a Prokeš, Plašil i Halilovič proměnili, zatímco domácí dvakrát selhali. Rozhodnout tak mohl Pavel Čermák, ale ani on nemířil přesně. Rozuzlení přinesla až páté série, ve které Dvořák poslal Hradec do dalšího kola.

3. kolo fotbalového Poháru České pošty:
Admira Praha - FC Hradec Králové 1:1 (0:1), na pen. 3:4
Branky: 58. Čmejla - 19. Plašil. Rozhodčí: Kocourek.
Sestava Hradce Králové: Kuciak - Malinský, Plašil, Križko, P. Čermák - Černý (68. Halilovič), Hable, Trubač (57. Zorvan), Shejbal - Šultes (73. P. Dvořák), Prokeš. Trenér: Prokopec.
Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Z 0:2 až k penaltovému triumfu! Češi jsou krok od mistrovství světa

Sport
27. 3. 2026
O2 arena, MS v krasobruslení 2026

„Bomba!“ hlásí Taschlerovy z O2 areny, fanoušci jim ale berou klid

Sport
24. 3. 2026
O2 arena, dějiště mistrovství světa v krasobruslení den před začátkem šampionátu.

Krasobruslařský led pro MS vyrostl v O2 Areně na tom extraligovém, je měkčí

Sport
23. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ