Hrozný fotbal, jasná porážka, groteska. Tisk Brazilce nešetří

Sport
13. 7. 2014 11:37
Hořkou tečku si na turnaji prožili především domácí Brazilci.
Hořkou tečku si na turnaji prožili především domácí Brazilci.

Brazilský tisk nemá s domácími fotbalisty po porážce 0:3 v utkání o třetí místo na mistrovství světa s Nizozemskem slitování. S nadšením očekávané vystoupení na vlastní půdě končí podle tamních listů melancholicky a další fiasko jen odhalilo, že výběr Luize Felipa Scolariho byl po herní stránce nemohoucí.

List O Globo označil turnaj za šampionát překonaných negativních rekordů. Vyjmenovává hned osm nelichotivých statistik, ve kterých "Kanárci" překonali sami sebe či jiné týmy. Hostitel šampionátu například nikdy neschytal tak vysokou porážku, jako Scolariho svěřenci v semifinále s Německem (1:7).

"Brazílie se loučila za pískotu publika další prohrou. Limity tohoto týmu, co se týče herní i taktické stránky, byly znovu naplno odhaleny. Rozhodčí sice během zápasu nadělal hodně chyb, ale Scolariho tým byl po celou dobu horší," píše O Globo.

O Tempo se víc soustředí na kontroverzní výroky alžírského rozhodčího Haimúdího, který odpískal penaltu při faulu před vápnem a přehlédl těsný ofsajd před druhým gólem, ale výsledek tím rovněž neomlouvá. "Medaile by po debaklu v semifinále byla jen symbolickou náplastí, ale mohla trochu potlačit bolest. Takhle se to jen zhoršilo," shrnuje.

"Bylo to melancholické rozloučení s mistrovstvím. Brazílie se z debaklu s Německem nevzpamatovala a byla pro Nizozemce snadnou kořistí," uvádí s tím, že pětinásobní šampioni už nejsou tím týmem, kterým byli dříve. Například obranný zákrok Davida Luize před druhým gólem Nizozemců byl prý "groteskní".

Podle Correio Braziliense se v plné nahotě znovu ukázala bída a nemohoucnost Scolariho výběru. "Brazílie uzavřela šampionát hrozným fotbalem a jasnou porážkou. Další mizerný výkon popírá tvrzení, že porážku s Německem zavinilo jen chvilkové zatmění," oponuje trenérovi.

"Brazílie končí v slzách, nezmohla se ani na třetí místo, které by trochu utěšilo fanoušky po hrůzostrašném semifinále. Na stupně vítězů se propracovalo Nizozemsko, které gólem už ve třetí minutě smazalo jakékoliv naděje Brazílie na bronz," píše Expresso.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Plnou parou vpřed! (ilustrační foto)

Na Vltavě odstartoval slavný lodní maraton. Lodě plují z Budějovic do Prahy

Sport
27. 6. 2025
ilustrační foto

Zlatá hokejka: Nejlepším hráčem sezóny je David Pastrňák. Už poosmé

Sport
26. 6. 2025
Nový generální manažer českých fotbalových reprezentací Pavel Nedvěd na briefingu výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR), 24. června 2025, Praha.

Držitel Zlatého míče Nedvěd se stal manažerem českých fotbalových reprezentací

Sport
24. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ