Italská jednadvacítka postoupila na olympijské hry

Sport
21. 6. 2007 23:46
bez popisku 13125
bez popisku 13125

Posledním evropským celkem, který se kvalifikoval na olympijské hry v Pekingu, se stali fotbalisté Itálie. V utkání play off na mistrovství Evropy hráčů do 21 let porazili Portugalsko 4:3 po penaltovém rozstřelu, v normálním hracím čase skončil zápas bez branek. Na hry se již dříve díky postupu do semifinále kvalifikovaly týmy Anglie, Belgie, Nizozemska a Srbska.

Zápas byl od začátku vyrovnaný a v 74. minutě se Portugalsku naskytla skvělá příležitost strhnout vítězství na svou stranu. Útočník Giuseppe Rossi byl vyloučen, když dostal druhou žlutou kartu za diskutování s rozhodčím. Přesilovku jednoho muže v poli ale nedokázali Portugalci využít nejen do konce normální hrací doby, ale ani ve třicetiminutovém prodloužení.

Nešťastný zápas zakončili v penaltovém rozstřelu, ve kterém nejprve neuspěl ve třetí sérii Manuel Fernandes a v poslední pak jejich šance definitivně pohřbil Antunes. Italové, kteří v boji o postup ze základní skupiny porazili český tým, proměnili všechny čtyři pokutové kopy.

Výsledek - play off: 
Itálie "21" - Portugalsko "21" 0:0, 4:3 na penalty.

Foto: ČTK/AP 

Autor: ČTK

Další čtení

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ