Jihoafrická policie zatkla podezřelého z vraždy brankáře Meyiwy

Sport
31. 10. 2014 18:45
Zesnulý fotbalový brankář a kapitán reprezentace Jihoafrické republiky Senza Meyiwa.
Zesnulý fotbalový brankář a kapitán reprezentace Jihoafrické republiky Senza Meyiwa.

Po téměř týdenním intenzivním pátrání jihoafrická policie zadržela muže podezřelého z vraždy brankáře a kapitána fotbalové reprezentace Senza Meyiwy. Pětadvacetiletý Zanokuhle Mbatha v pátek krátce stanul před soudem v Johannesburgu, který rozhodl, že se případem bude zabývat 11. listopadu.

Meyiwa byl zastřelen v neděli v domě své přítelkyně, do kterého vtrhli dva ozbrojení zloději. Když sedmadvacetiletý fotbalista přítelkyni bránil, smrtelně ho zasáhli.

Policie vypsala za dopadení pachatelů vraždy odměnu 17 tisíc randů (asi 300 tisíc korun) a rozjela rozsáhlou pátrací akci. Rodina zastřeleného gólmana si navíc najala deset soukromých detektivů.

Poslední rozloučení s Meyiwou se uskuteční v sobotu v Durbanu na stadionu, který v roce 2010 hostit zápasy mistrovství světa. Do arény pro 54 tisíc diváků byl přeložen z původně plánovaného menšího stadionu v Umlazi na předměstí Durbanu, protože na pohřbu populárního fotbalisty klubu Orlando Pirates se očekává velká účast.

Do Meyiwova rodiště Durbanu také národní fotbalová asociace přesunula na jeho počest nejbližší zápas národního mužstva v kvalifikaci mistrovství Afriky proti Súdánu. V úvodních čtyřech kvalifikačních zápasech nastoupil Meyiwa jako kapitán a vždy udržel čisté konto.

Autor: ČTK Foto: ČTK/PA/Samuel Shivambu

Další čtení

ilustrační foto

Popularita parkouru roste už 20 let, stačí základní zdatnost, říká český reprezentant

Sport
6. 12. 2025

Sportovní skandál na Ukrajině. Elitní skokanka do vody bude reprezentovat Rusko

Sport
Aktualizováno: 6. 12. 2025 10:54
ilustrační foto

Ruské judo zpět na scéně. Poprvé od invaze vystoupí s národními symboly

Sport
27. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV