Kdo nepojede? Nominaci Belgie na MS prozradily matrace

Sport
1. 6. 2018 10:55
Belgický trenér Roberto Martínez oznámí nominaci až v pondělí, média ale mají jasno už teď.
Belgický trenér Roberto Martínez oznámí nominaci až v pondělí, média ale mají jasno už teď.

Konečnou nominaci belgických fotbalistů na mistrovství světa oznámí reprezentační trenér Roberto Martínez až v pondělí, média už ale mají o její podobě jasno. Seznam 23 hráčů pro šampionát totiž prozradila nevinná reportáž o postelových matracích, které si kvůli komfortu tým poveze do Ruska.

Belgická veřejnoprávní televize VRT odvysílala příspěvek o tom, jak specializovaná firma matrace balí a nakládá. Všechny ale měly na sobě jmenovky a díky tomu novináři, kteří reportáž analyzovali, získali představu u konečném kádru "Rudých ďáblů".

Podle tisku tak z původní osmadvacetičlenné nominace vypadnou brankář Matz Sels, obránci Christian Kabasele a Jordan Lukaku, záložník Leander Dendoncker a křídelní hráč Adnan Januzaj. Ani jeden z nich totiž nemá připravenou matraci.

Oficiálně ale bude o složení belgického týmu jasno v pondělí, dva dny po přípravném utkání proti Portugalsku. Martínezovi svěřenci se následně utkají ještě a Egyptem a Kostarikou. Šampionát zahájí 18. června zápasem proti Panamě, dále je ve skupině čekají Anglie a Tunisko.

Autor: ČTK Foto: ČTK/ZUMA/Bruno Fahy

Další čtení

Angličan Ezri Konsa (2) a Francouz Kylian Mbappé (10) bojují o míč během zápasu o třetí místo na mistrovství světa ve fotbale mezi Francií a Anglií

Saka zářil hattrickem, Mbappé historickým rekordem: Bronzová bitva přinesla 10 branek

Sport
19. 7. 2026
ilustrační foto

Messi: Tohle byl zápas, který všichni Argentinci chtěli za každou cenu vyhrát

Sport
16. 7. 2026

Wimbledon ovládl české obrazovky: Triumf Noskové sledovalo 764 tisíc diváků

Sport
12. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ