Kladno dostalo ligovou licenci, Blšany končí

Sport
25. 6. 2007 12:51
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Ilustrační fotoKladenský fotbalový klub se nemusí bát o to, že by přišel o nejvyšší soutěž. Středočeši, které údajně mají tížit finanční potíže i vnitřní spory v klubu, totiž nepřišli o profesionální licenci. Ta je nezbytnou podmínkou pro start v první lize. Novinářům to řekl licenční manažer ČMFS Stanislav Rýznar.  

"Kladno má licenci na soutěžní ročník 2007/2008. Podklady, které Kladenští předložili, ji nijak nezpochybnili, není důvod zahajovat další kroky ve věci licence pro SK Kladno," řekl Rýznar.

Kladenský klub sice licenci pro příští sezonu už dříve získal, ale v minulých dnech se objevily informace o finanční nestabilitě klubu a vnitřních rozporech. Ty vyvrcholily ve čtvrtek večer poté, co rezignoval jeho prezident Michal Kraus. Ten naznačil, že klub může mít ekonomické problémy.

Blšany licenci nedostaly

Fotbalový klub Chmel Blšany s největší pravděpodobností v příští sezoně nebude hrát druhou ligu. Blšany totiž kvůli špatné ekonomické situaci od svazu nedostaly licenci, která je pro start ve druhé nejvyšší soutěži nutná.

Blšany, které loni sestoupily po osmi letech z první ligy, ještě mají právo se proti dnešnímu rozhodnutí odvolat. Ale svaz v nejbližší době osloví s nabídkou na účast ve druhé lize Spartu Krč, celek z prvního nepostupového místa z minulého ročníku ČFL, tedy třetí nejvyšší soutěže.

"Hlavním důvodem neudělení licence Blšanům bylo nesplnění finančních kritérií," uvedl pro Rýznar s tím, že zbývajících 15 druholigových klubů včetně nováčků licenci pro další sezonu obdrželo.

Foto: Robert Sedmík  

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Podmínkou k nákupu vstupenek na MS bude ověřený profil v programu FC REPRE

Sport
1. 4. 2026
Česko - Dánsko, finále play off evropské části kvalifikace o postup na mistrovství světa ve fotbale

Česko slaví historický postup na MS! Dánsko padlo v penaltovém rozstřelu

Sport
1. 4. 2026
ilustrační foto

Unikátní postup! Čeští fotbalisté si po 20 letech zahrají na mistrovství světa

Sport
1. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ