Kolumbie si nadělila dáreček: historicky nejvyšší výhru na MS

Sport
14. 6. 2014 19:59
Fotbalisté Kolumbie na úvod MS porazili Řecko třemi góly.
Fotbalisté Kolumbie na úvod MS porazili Řecko třemi góly.

Fotbalisté Kolumbie porazili na mistrovství světa v úvodním utkání skupiny C v Belo Horizonte Řecko 3:0 a zaznamenali svou nejvyšší výhru v historii šampionátu. Za vítězstvím je nasměrovaly branky Pabla Armera, Teófila Gutiérreze a Jamese Rodrígueze.

Kolumbie, které chyběl zraněný kanonýr Radamel Falcao, vstoupila do zápasu ve velkém stylu. Už v páté minutě se díky lehce tečované střele prosadil Armero a postaral se o nejrychlejší kolumbijskou branku v historii mistrovství světa. Předchozím maximem byl gól Francisca Zuluagy z 19. minuty proti Uruguayi v roce 1962.

Pak se dlouho hrálo bez šancí a až po půlhodině hry po přímém kopu Cholevase hlavičkoval mimo Torosidis. V závěru poločasu neuspěl ani Kone, který se dostal k odraženému míči, ale s jeho technickou střelou si poradil kolumbijský brankář Ospina.

Do první šance po přestávce se dostal Rodríguez, ale proti Karnezisovi neuspěl. Druhou branku přidala Kolumbie v 58. minutě po kombinaci Aguilara s Gutiérrezem a Řecko po téměř roce a půl dostalo v soutěžním zápase dva góly.

Vzápětí mohl snížit Gekas, ale z malého vápna zamířil hlavou pouze do břevna. Stejně dopadl pět minut před koncem i Samaras, který po závaru před šestnáctkou mířil těsně vedle pravé tyče.

V nastavení se o historický zápis postaral Rodríguez, který třetí brankou zařídil nejvyšší vítězství Kolumbie na mistrovství světa. Dosud byla pro jihoamerický tým nejlepšími výsledky vítězství 2:0 nad Spojenými arabskými emiráty z roku 1990 a Švýcarskem v roce 1994.

Řecko naopak potvrdilo, že na šampionátech se střelecky trápí, když v šesti z dosavadních sedmi zápasů nedalo gól.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/Martin Meissner

Další čtení

Fanoušci brněnské Komety - ilustrační foto

Opilý fanoušek Komety napadl trenéra Sparty. Nepřijatelné, říkají Pražáci

Sport
15. 9. 2025

Americký sprinter Knighton dostal čtyřletý trest za doping

Sport
12. 9. 2025
Přípravné fotbalové utkání: Česko - Saúdská Arábie, 1:1

Česko zklamalo! S outsiderem jen remíza a pískot z tribun

Sport
9. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ